"כמה בתים התפרקו בגלל המידה הלא מתוקנת הזו"
הרב יהודה סעדיה

יהדות

"כמה בתים התפרקו בגלל המידה הלא מתוקנת הזו"

"תמיד לראות את הצד השני לא משנה מה הוא עושה או אומר": בעל ואישה צריכים להקריב קורבנות - הדרך של רבי יהודה סעדיה לשימור הזוגיות ולהצלחתה

   
"כמה בתים התפרקו בגלל המידה הלא מתוקנת הזו"
הרב יהודה סעדיה
אא
הרב יהודה סעדיה

"איש ואישה זכו שכינה ביניהם" - התורה מגלה לנו מפורשות על האדם הרוצה להשרות שכינה בינו לבין בן/ת הזוג חייב לזכך עצמו תחילה. "זכו" מלשון זיכוך, זיככו עצמם. כיצד מגיעים לזיכוך פנימי אמיתי? עובדים על המידות בכל רגע נתון, מבינים שהחיים הם לא פיקניק ויש לנו עבודה יומיומית לעשות. אדם חייב לעשות עבודה עצמית גם אם הוא חי בזוגיות, אין קיצורי דרך!

הבונוס הגדול הוא שיש מי שיתמוך, יעודד ויכוון בדרך. כמה בתים התפרקו כי אנשים לא היו מסוגלים להכיל ולהיות סבלנים וסובלניים אחד כלפי השני, לוותר ולדון לכף זכות. לעולם אי אפשר לשלב שני עולמות שונים ולמשוך כל הזמן רק לכיוון אחד. תמיד חייבים למצוא את עמק השווה, את האיזון, את הדרך בה שני הצדדים ירגישו שווים ומרווחים.

כל העניין הוא להשתדל לראות תמיד את הצד השני בעין טובה וזה העיקר! חפשו בבן זוגכם את הטוב שקיים בו ולא את מה שחסר בו. חסרונות אפשר למצוא בלי סוף, החכמה היא למצוא את האיכויות בבן אדם ואותן להעצים ולטפח. מאחלים לכולכם זוגיות איתנה ובריאה, מלאת שלום, אחווה, רעות וכבוד הדדי.

עוד כתבות שיעניינו אותך