"מעניין מי יקבר ראשון": הבחור שנפטר מכוח הדיבור
מתוך הסרטון

יהדות

"מעניין מי יקבר ראשון": הבחור שנפטר מכוח הדיבור

"ברית כרותה לשפתיים": תמיד יש מנהג בבית קברות חדש - חברה קדישא עושים 7 הקפות במקום. בסיום ההקפה ה-7 אחד מהאנשים אמר: "מעניין מי יקבר פה ראשון" ואחרי כמה ימים נפטר. הסיפור של בית הקברות סגולה בפ"ת. הרבנים שמספרים: אליעזר קפלן ועדיאל שפיגל, צפו בתכניתם "עולמות נפגשים" בימי ד' ב-19:00

"מעניין מי יקבר ראשון": הבחור שנפטר מכוח הדיבור
מתוך הסרטון
אא
מתוך הסרטון

כמה כוח יש למילים שלנו! המילים יכולות להזיז ולהרעיד עולמות ולגרום לכך שעל פיהן יקום דבר. אנשים נוטים לזלזל בכך לא מעט פעמים ולחשוב שמילים הן רק מילים ואין להן יותר מדי משמעות, היום אמרתי ככה, ומחר כבר אשנה את דעתי ואומר אחרת - אין כך. אנחנו נוטים לזלזל ולא לקחת ברצינות כל מילה ואולי דווקא שם מתחילה הבעיה.

ישנו מנהג ידוע שלפני שחונכים בית קברות ומתחילים לקבור בו אנשים נהוג לעשות שבע הקפות סביבו. בית הקברות סגולה בפתח תקווה הוא אחד מבתי הקברות הגדולים ביותר בארץ. גם שם עשו שבע הקפות ובסיומן אמר אחד מאנשי החברה קדישא בבדיחות הדעת לחבריו שהוא יהיה הראשון לפקוד את בית הקברות ולהיקבר בו.

לאחר כמה ימים הבן אדם נפטר באופן פתאומי ומפתיע. על המצבה של אותו האדם נכתב: "ברית כרותה על השפתיים". מי שיסתובב בבית הקברות בסגולה יוכל לראות את אותה המצבה ולהיווכח בכך בעצמו.

ישנו מחקר מעניין שנערך על פרחים. שתלו שני פרחים מאותו הסוג, בדיוק באותם תנאים - עם אותה הטמפרטורה, עם אותה האדמה ועם אותה כמות המים. אל פרח אחד דיברו דברים חיוביים, דברי נועם ואילו אל הפרח השני דיברו דברים שליליים ולא נעימים.

התוצאה הסופית הייתה שהפרח שדיברו אליו דברים חיוביים גדל בצורה הרבה יותר יפה וחיונית מן הפרח השני. מכאן אנו למדים איזה כוח גדול ועצום יש לדיבור. מילים יכולות לחדור כמו חץ לנשמה גם לטוב וגם לרע. על כולנו לחשוב עשר פעמים לפני שמוציאים כל מילה, לחשוב אם היא תהיה לתועלת או לנזק לנו או לסביבה ולהיזהר מאוד בדברינו שלא יגשימו עצמם לרעה. הרגילו את עצמכם לחשוב כל הזמן ולדבר לעניין (המחקר נעשה גם על אורז).

עוד כתבות שיעניינו אותך