סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות
סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות.(צילום:מאת לא ידוע - לא ידוע, נחלת הכלל, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1771133/מאת Alloni - נוצר על־ידי מעלה היצ

סגולות

מפיהם של שלושת הצדיקים: סגולה חזקה לביטול הגזרות

סגולה שמובאת מפיהם של שלושת הצדיקים: מרן החיד"א, האר"י הקדוש ומרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, "מי שיעשה את הסגולה הזו מובטח לו שאפילו אם נגזרה אליו גזרה מן השמיים - יבטלו מעליו כל גזרות קשות ורעות", צפו ברב רביד נגר

   
סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות
סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות.(צילום:מאת לא ידוע - לא ידוע, נחלת הכלל, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1771133/מאת Alloni - נוצר על־ידי מעלה היצ
אא

סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות -
ישנה סגולה נפלאה המובאת בשם האר"י הקדוש, החיד"א הקדוש ומרן עובדיה יוסף זצוק"ל - לומר את מזמור כ"ז בתהילים.

סגולה זו בכוחה לבטל מן האדם כל הגזירות הקשות והרעות.

מה מיוחד במזמור הזה? הרי ישנם רבים ממזמורי התהילים אשר הם חזקים ונפלאים. אך המזמור הזה הוא כל כך מיוחד מפני שבעת אמירתו דוד המלך היה שרוי בצער איום ונורא ומי שיאמר את המזמור הזך הזה (אותיות כ"ז בהיפוך - זך)  יזכה להיות בעצמו זך וטהור.

חייו של דוד היו מלאי נסיונות ורצופי "הרפתקאות". כבר מגיל קטן חשבו שהוא ממזר, אבשלום בנו רצה להרוג אותו, בתו נאנסת, שאול המלך רודף אחריו ומנסה להשמידו, שמעי בן גרא מקלל אותו וכולם רודפים אחריו - כל חייו מלאי ייסורים.

בספר שמואל א' מובא שדוד המלך הלך אל צקלג (שם של עיר קדומה בנגב) ביחד עם 600 חיילים ומשפחותיהם. דוד המלך עמד בראשם והנהיגם. הוא הולך לעזור לאכיש מלך גת ביחד עם כל הגברים בכדי להילחם בפלשתים. בעוד הם נלחמים, נכנסים העמלקים אל צקלג (עיר הפלישתים) ולוקחים בשבי את כל הילדים והנשים, שורפים את העיר, בוזזים את כל השלל ויוצאים החוצה.

כשדוד המלך וחייליו שבים אל העיר נגלה להם המחזה הנורא. הם מבינים שנותרו חסרי כל, ללא נשים וילדים וכל העיר נחרבה לחלוטין. כתוב: "וישא דוד וכל העם אשר איתו את קולם בבכי" - הם מתמלאים צער עמוק ובוכים עד שכבר כלים כל הכוחות ("ויבכו עד אשר אין להם כח לבכות"), הם מגיעים למצב שהם מרוסקים, מיואשים ותשושים נפשית.

"כי מרה נפש כל אדם על בניו" - כל העם התמלא צער עמוק על המשפחות שנשבו. אין יותר מצער משבי של אדם מן העם, אנחנו רואים זאת גם בימינו כשיש שבוי אחד כל המדינה על הרגליים, כולם דרוכים ומתוחים. דמיינו לכם 600 נשים וילדים שנמצאים בשבי, איזה צער עמוק זה.

כולם רצו לסקול את דוד המלך כי הוא זה שגרם לכולם לצאת החוצה למלחמה והשאיר את העיר ריקה ללא שמירה. אומר המלבי"ם הקדוש שאם דוד המלך היה משאיר שם כמה אנשים שישמרו, לא היה קורה מה שקרה. כשאדם שרוי בצער וכאב או נמצא בצרה, הדבר הראשון שהוא עושה זה לשתף את יקיריו, את משפחתו וחבריו, לשחרר הכל מן הלב החוצה ולהקל במעט את סבלו.

אבל לדוד המלך לא היה אף אחד לשתף עימו את הכאב הנורא - משפחתו נלקחה בשבי וחבריו כולם רצו לסקול אותו. דוד מבין שאין לו על מי להישען ולכן "ויתחזק דוד בה' אלוקיו" - מבין שאין לו כתובת אחרת, אין לו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים, ומיד נושא תפילה. הוא שואל באורים ותומים ואז יוצא להציל את כל השבויים ומצליח. שערה מראשם לא נופלת וכולם יוצאים בריאים ושלמים. לבסוף הכל מסתיים בשלום אבל היה מדובר בניסיון קשה מאין כמותו שעבר דוד.

"מעשה אבות סימן לבנים" - בדיוק באותו האופן אנחנו צריכים לנהוג, להבין שלא משנה אילו צרות ונסיונות פוקדים אותנו וכמה חשוך וצר לנו, הכתובת היא תמיד תפילה לה' יתברך. חייבים להתנחם באבא שאוהב אותנו ודואג לנו ולזעוק אליו מכל הלב והנשמה דווקא במבחן האמת, דווקא בעת שעה קשה, דווקא בזמן הכאב הכי גדול שלנו. במזמור הזה יש אזכור של ה' 13 פעמים כנגד 13 מידות רחמים.

מזמור כ"ז לפניכם:
}א} לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד: 
}
ב} בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלו: 
{
ג} אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:
{ד} אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ
{ה} כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:
}
ו} וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:
}
ז} שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי: 
}
ח} לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:
}
ט} אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:
}
י} כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:
}
יא} הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:
}
יב} אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:
}
יג} לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:
}
יד} קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה.
סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות. (צילום: rawf8/shutterstock)

סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות - מפיו של הרב רביד נגר:

סגולה לביטול גזירות: סגולות לביטול גזירות.(צילום:מאת לא ידוע - לא ידוע, נחלת הכלל, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1771133/מאת Alloni - נוצר על־ידי מעלה היצ
שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך