יש ממה לחשוש: הגמרא מונה את כמות האנשים שמתים מעין הרע
(צילום: KAISARMUDA/shutterstock)

עין הרע

יש ממה לחשוש: מתוך 100 אנשים 99 אנשים מתים מעין הרע

חוששים מעין הרע? הרב ראובן גולן מביא את הגמרא שדנה בנושא: "בגמרא דנים בנושא הזה מס' פעמים, היא מספרת כי מתוך 100 אנשים 99 מתים מעין הרע". והדרך בה תצליחו להישמר מעין הרע?

   
יש ממה לחשוש: הגמרא מונה את כמות האנשים שמתים מעין הרע
(צילום: KAISARMUDA/shutterstock)
אא
(צילום: KAISARMUDA/shutterstock)

עין הרע הוא מושג רוחני האומר שמזלו של אדם מושפע מאיך שהסביבה מרגישה וחושבת כלפיו. בעיקר מרגש הקנאה שמנקר בחלק מהאנשים סביבנו כלפינו.

עין הרע מוכרת בהרבה תרבויות שונות וישנן סגולות רבות ושונות כנגדה.

כאשר אדם מקנא באדם אחר, הוא כביכול מערער על החלטת ההשגחה העליונה לגבי אדם, למשל: "מדוע מגיע לו לזכות ביופי עושר חכמה וכדומה" וכך על ידי ביצוע של "משפט חוזר" עלול האדם הנשפט להיפגע.

הרבה מתלבטים בשאלה האם עין הרע קיימת בעולם? התשובה היא כן. הגמרא מספרת במסכת בבא מציעא שהיו 1000 אנשים שמתו, 999 מתוכם מתו מעין הרע ואילו אחד מת לא מעין הרע.

איך יכול להיות הדבר? הם מתו בגלל כל מיני סיבות, אבל המקור העיקרי לכך הוא עין הרע. הגמרא אומרת שלא צריך לחשוש מעין הרע יותר מדי. צריך להמשיך בחיים, לחיות כרגיל, אך גם להיזהר.

אילו סגולות יעזרו לכם כנגד עין הרע?
1. סגולה ראשונה: לשים בכיס שן שום - המילה "שום" בגימטרייה היא 346 והיא שווה ערך למילה "נוצר" - מלשון יצירה, שמירה.

מכאן אנו למדים שהסגולה של השום היא לשמירה כנגד כל עין הרע, כל אדם שמקנא בנו או מתבונן בנו בעין לא חיובית, השום יכול להגן עלינו מפניו.

2. סגולה נוספת לשמירה מעין הרע: לקחת עפר מבית הקברות, להשרות אותו בתוך מים ואת העיסה שנוצרת לקחת ולפזר בארבע פינות הבית.

עוד כתבות שיעניינו אותך