משפחת ביסטאי: "דמו של אבינו מבעבע - אנחנו נפסיק לשתוק"
דסטאו ביסטאי. (צילום: באדיבות המשפחה)

חדשות

משפחת ביסטאי: "דמו של אבינו מבעבע - אנחנו נפסיק לשתוק"

משפחת בסיטאי, שאבי המשפחה דסטאו ז"ל נרצח במהלך פרעות סביב מבצע 'שומר החומות' ברמלה, מעלה הילוך במאבק לתפיסת רוצחיו ותיזום הפגנה מול משרד ראש הממשלה, שם תדרוש כי להורות לשב"כ לחקור את הרצח: "המשטרה ממשיכה לזלזל בתיק ולטייח".

   
משפחת ביסטאי: "דמו של אבינו מבעבע - אנחנו נפסיק לשתוק"
דסטאו ביסטאי. (צילום: באדיבות המשפחה)
אא

משפחת ביסטאי, שאבי המשפחה דסטאו ז"ל נרצח במהלך פרעות 'שומר החומות' בעיר רמלה, מעלה הילוך במאבק למען תפיסת רוצחיו והעמדתם לדין. המשפחה דורשת מראש הממשלה, נפתלי בנט, להורות לשב"כ לחקור את הרצח, בכדי להביא ללכידת הרוצחים.

"דמו של אבינו דסטאו מבעבע", אומרים בני המשפחה, "אנחנו מפסיקים לשתוק ודורשים מראש הממשלה, נפתלי בנט, להורות במיידי לשב"כ לחקור את הרצח. לא יכול להיות שהתרחש פיגוע דריסה לאומני, בו נרצח אזרח ישראלי רק בשל היותו יהודי חובש כיפה, והמשטרה ממשיכה לזלזל בתיק ולטייח את הרצח המזעזע. נמשיך לפעול עד שרוצחיו של אבינו יועמדו לדין, ועד שהצדק ייצא לאור", הוסיפה המשפחה.

בשבוע הבא תקיים המשפחה הפגנת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים תחת הכותרת "דמו של דסטאו אינו הפקר". במודעה נכתב כי "דסטאו הי"ד נרצח בפיגוע דריסה, בימי פרעות שומר החומות. דמו של דסטאו אינו הפקר! תפסו את רוצחי אבינו דסטאו!", וכן פנייה לראש הממשלה: "הורה במיידי על כניסת השב"כ לחקירת תיק הרצח של אבינו דסטאו ביסטאי. מש' דסטאו יוצאת למאבק על הצדק! בואו למחות איתנו על העוול! בואו לדרוש צדק לדסטאו!".

ההפגנה תתקיים ביום שלישי הקרוב, 5/10/21 בשעה 10:00 מול משרד ראש הממשלה בירושלים. הסעות יצאו מהערים רמלה, רחובות, אשדוד וחדרה-נתניה. 

עד כה נחקרו שני חשודים בחשד לרצח דסטאו ז"ל, אשר שוחררו מחוסר ראיות. עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' המלווה את משפחת ביסטאי כנפגעי עבירה מסר: "מדובר ברצח מכוון כנגד יהודי והפקרתו להתבוסס בדמו. לא יתכן שרוצחיו המסוכנים ממשיכים להסתובב חופשי. יש לעשות הכל בכדי ללכוד את הרוצחים ולהעמידם לדין, דמו של יהודי במדינת ישראל אינו הפקר".

נזכיר כי דסטאו ביסטאי ז"ל בן ה-74 נפגע על ידי רוכבי אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות. לפי עדויות הנוכחים פגעו בו הרוכבים בכוונה תחילה, ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר ביסטאי מפצעיו.

עוד כתבות שיעניינו אותך