סגולות

"מרן לא אהב סגולות": סוד סגולי לפרי בטן ממרן הרב עובדיה זצ"ל

הרב יעקב סיני את מעלתה של אמירת תודה, הוא ממחיש לנו אותה ע"י חזקיהו מלך יהודה שהיה צריך להיות משיח ישראל, אך בסוף לא נבחר, ומדוע?

אריה ניסן   
אא
(קרדיט: אוצרות מרן)

ישנם אנשים באולפן, שדרנים, רבנים וצוות ההפקה. כולם התאגדו יחדיו כדי להבהיר לנו עד כמה מעלת אמירת תודה הכרחית לחיינו, לא ניתן לחיות לולא היא.

הרב יעקב סיני, חותנו של הרב משה יוסף מביא לפנינו את הניסים הגדולים שמרן חולל והברכות שהביאו להפיכת סדרי בראשית.

ניר קפטן, הרב רביד נגר והרב יעקב סיני בתוכנית מרתקת מלאת סיפורים נפלאים. למשל, על האתרוג של מרן, הוא בירך עליו בחג הסוכות ורבים שאכלו ממנו נושעו בפרי בטן - לאחר 15 שנות ציפייה! ועוד דברים נוספים וניסים.

מרן היה מוכיר תודה לקב"ה על חסדיו הגדולים ואומר "זכות המצווה עמדה לאותו אדם", היה מצטנעעל אף שרבים מאוד הודו לו על המופת שהתרחש להם.

בהקשר הזה חשוב להבין עד כמה אמירת תודה ומזמור לתודה הם דבר מבורך. אנחנו מוצאים אצל חזקיהו מלך יהודה שנפל למיטת חוליו, וחכמים אומרים כנגדו "אפילו חרב חדה מונחת על צוארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים", הוא התפלל והתרפא.

עניין השירה הואמבטא שוב אצל חזקיהו שהיה אמור להיות מלך המשיח, רק שלא אמר שירה ותשבחות להקב"ה. השירה וההודאה לה' היא אחת הסגולות המדהימות.

כאשר אנחנו מודים להקב"ה מתוך הבנה שהכל לטובה והכל למעננו, בשבילנו, אז גם הכל נהיה פשוט ומשוחרר יותר. אנחנו סמוכים ובטוחים שהקב"ה עשה ועושה ויעשה את הכי טוב בשבילנו.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי