טרור הבלונים: ארבע שריפות משתוללות בדרום הארץ
(צילום: Tom Oren-Denenberg/shutterstock)

חדשות

טרור הבלונים: ארבע שריפות משתוללות בדרום הארץ

מחבלים מעזה הפריחו גם היום (רביעי) בלוני תבערה לשטח ישראל, זאת לאחר שאמש תקפו כוחותינו ברצועה בתגובה לעשרות בלוני תבערה שהופרחו אתמול משטח הרצועה לעבר יישובי העוטף וגרמו לכעשרים שריפות.

   
טרור הבלונים: ארבע שריפות משתוללות בדרום הארץ
(צילום: Tom Oren-Denenberg/shutterstock)
אא

החל משעות הבוקר לוחמי האש פועלים לכיבוי ארבעה מוקדי שריפות בתחום מועצה אזורית אשכול. חוקרי שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבעו כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. יצוין כי מרבית השריפות פרצו בשדות קוצים ולא סיכנו את בתיהם של תושבי הדרום עד כה.

מקק"ל נמסר כי בהמשך מתכננים בשיתוף עם כוחות הביטחון והצבא, לטעת עצים למניעת ירי ישיר גם באזורים נוספים. מטרת הפרויקט לטעת עצים מסביב לישובים וסמוך לכבישים שיהוו מחסום טבעי ויתנו מענה מידיי למצב.

הבוקר דווח כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה  מתחמים צבאיים של חמאס ברצועת עזה, בתגובה להפרחת בלוני תבערה אתמול לשטח ישראל.

 דובר צה"ל מסר כי המתחמים שהותקפו "שימשו כמחנות ואתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה", וכי התקיימה בהם פעילות טרור. עוד נמסר כי צה"ל "ערוך לכל התרחישים וביניהם חידוש הלחימה".

מחמאס נמסר כי התקיפה הישראלית הלילה היתה "ניסיון כושל לבלימת ההזדהות של העם הפלסטיני וכוחות ההתנגדות עם עיר הקודש, וניסיון לכסות על הכישלון בארגון תהלוכת הדגלים".

עוד כתבות שיעניינו אותך