כנגד כל הסיכויים: הנער שכמעט לא מדבר הדהים ועלה לתורה
אילוסטרציה (צילום: Katy Lozano/shutterstock)

יהדות

כנגד כל הסיכויים: הנער שכמעט לא מדבר הדהים ועלה לתורה

משה מזרחי, שנמצא על הרצף האוטיסטי זכה לחגוג בר מצווה והפתיע את כולם כשהניח תפילין ואמר: "שמע ישראל". האם פרצה בדמעות: "כבש את המעמד"

   
כנגד כל הסיכויים: הנער שכמעט לא מדבר הדהים ועלה לתורה
אילוסטרציה (צילום: Katy Lozano/shutterstock)
אא

נגד כל הסיכויים ולעיני בני משפחתו המשתאות, משה מזרחי (13),נער על הרצף האוטיסטי, הניח תפילין ואמר "שמע ישראל" ביום חמישי האחרון.

משה שלרוב בקושי מדבר, הפתיע את בני משפחתו כאשר במשך 40 דקות חזר מילה במילה אחר הברכות של הרב מנדי בליניצקי מחסידות חב"ד.

המשפחה, שהיתה בבידוד עד יום חמישי האחרון, ארגנה את בר המצווה "מעכשיו לעכשיו" בבית כנסת בשכונת התקווה בתל אביב, עיר מגוריהם, עם בני המשפחה הקרובה לאור הנחיות הקורונה. הנער לא התכונן מראש ושיתף פעולה באופן מרבי עם הרב, זאת להפתעת בני משפחתו מכיוון שלרוב הוא לא מדבר יותר מכמה מילים, ולכן לא ניסו אפילו ללמד אותו את הפרשה כי אף אחד לא האמין שהוא מסוגל לכך.ליאת, אמו של משה, פרצה בבכי לאור המחזה המרגש, וכל בני המשפחה הצטרפו לדמעותיה. "יש לי שני ילדים עם פיגור שכלי בינוני, ולפני ארבע שנים הבכור עלה לתורה, הוא סירב ובעלי עלה במקומו, זה בדיוק מה שחשבנו שיקרה גם הפעם. מה גם שכל המשפחה חלתה בקורונה (חוץ מהבן הבכור שלא נדבק) והיינו בבידוד עד יום חמישי האחרון אז לא היה לנו זמן להתכונן".

"ביומיום אני עוזרת למשה בהכל. הוא לא מתלבש או מתקלח לבד ומדבר מילים בודדות. הרב פנה אלי ואמרתי לו - תנסה. אבל אני לא האמנתי, אף אחד לא האמין שהוא כל כך יתחבר לזה, הוא פשוט כבש את המעמד, הוא היה מאה אחוז בתוך זה. ראו על הפנים שלו כמה שהוא התרגש ואני פרצתי בבכי, כולם בכו יחד איתי".
משה הוא חניך במרכז הצורי בתל אביב של עמותת צ'יימס, ארגון שפועל לשיפור איכות חייהם ושיתופם המלא בקהילה של אנשים עם מוגבלויות.

עוד כתבות שיעניינו אותך