המקובל הרב יצחק בצרי: "הסגולה החזקה ביותר למציאת זיווג הגון"
(צילום: באדיבות המצלם)

סגולות

המקובל הרב יצחק בצרי: "הסגולה החזקה ביותר למציאת זיווג הגון"

המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א בשיעור במושב ביריה, אמר כי המקום המסוגל ביותר לתפילה למציאת זיווג הגון, זה קברו של התנא הקדוש רבי ישמעאל בעל הברייתות.

   
המקובל הרב יצחק בצרי: "הסגולה החזקה ביותר למציאת זיווג הגון"
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

הוא ציטט את הגמרא במסכת נדרים, מעשה באחד שנדר מבת אחותו הנייה. (פירוש. שביקשו מאדם אחד להתחתן עם בת אחותו, והפצירו בו מדאי, ולא רצה בגלל שהייתה מכוערת, ונדר שהוא לא יתחתן איתה), והכניסוה לבית (של) רבי ישמעאל וייפוה, אמר לו רבי ישמעאל מזו נדרת? (תראה שהיא יפה, האם את זאת האישה אתה לא רוצה?), אמר לו לאו, (אני רוצה אותה) והתירה רבי ישמעאל, (הותירו לו את הנדר, והתחתנו).
באותה שעה בכה רבי ישמעאל, ואמר בנות ישראל נאות הן, אלא שהעניות מנוולתן, וכשמת רבי ישמעאל היו בנות ישראל נושאות קינה. (כי היה דואג להם למציאת זיווג ).

הוסיף הרב בצרי ואמר בנות ישראל בכו שהוא היה כאבא דואג לכולם ברוחו ובנפשו להתחתן, חז''ל אמרו ''גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם'' וכל רווק/ה גרוש/ה שמגיעים לפקוד מקום קדוש זה יראו ישועה מיד.

נוסח התפילה להגיד קודם את דבריו לעורר את נשמתו דברי הברייתא הנאמר בכל יום בבוקר רבי ישמעאל אומר בשלוש עשרה מדות התורה נדרשת וכ'ו(מופיע בסידור בתפילת שחרית), ואח"כ להגיד את שיר השירים ולבקש בקשות. 

הוסיף הרב בצרי בשמחה, זכיתי במשך השנים רבות  לשלוח לשם, ותוך זמן קצר בישרו אותי בבשורות טובות במזל טוב. 

הרב קורא לכולם לשתף בכל המדיה לזיכוי הרבים!
המשתפים יקבלו תוספת ברכה בעזרת השם בקבר רבי ישמעאל.

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך