תכונות בני מזל דגים ע"פ היהדות והקבלה
מזל דגים

מזלות וחודשים

תכונות בני מזל דגים ע"פ היהדות והקבלה

חודש אדר המתרגש ובא, מורה על מזל דגים. מה מסמל מזל דגים, ואיך הוא משפיע על ילידי חודש אדר? וגם, מהו פרק התהילים של ילידי חודש זה.

   
תכונות בני מזל דגים ע"פ היהדות והקבלה
מזל דגים
אא

מזל דגים מסמל שפע. "בן פורת עלי עין" התברך יוסף הצדיק, כמו הדגים החיים במעמקי הים, ומוסתרים מעיני הבריות, ובכך נהנים שם מריבוי עצום. בדומה לכך, בני מזל דגים מוגנים מפני 'עין הרע' וזוכים לשפע מבורך. 

הדגים מצויים במים. ולפי הסוד המים מציינים 'חסדים', ואכן בני מזל דגים הינם טובי לב ונדיבים. הם מקריבים הרבה למען הזולת, עד כדי התעלמות מצרכיהם האישיים. תכונה זאת מחבבת אותם על זולתם, אך עם זאת עליהם להיזהר לא לתת לאחרים לנצל אותם.

מזל דגים הינו המזל היחיד הכפול. צורת המזל היא שני דגים העומדים בכיוונים הפוכים זה מזה. כך גם ילידי מזל דגים, מתאפיינים כבעלי אישיות כפולה בלתי רגילה, בכך שהם נמשכים לכאן ולכאן. עקב תכונה זו הם מצוינים בעבודה עם הציבור (מורים, עו"ס וכדומה),שכן הם מסוגלים לנתב את עצמם לכל אחד ואחד כפי תכונותיו וצרכיו.

השהות ליד בני מזל זה, יכולה להידמות לתחושת השהות ליד חוף הים: לפעמים המים צלולים, בהירים ושקטים, לפעמים סוערים ובעלי גלים גבוהים, ולפעמים עכורים וסוחפים. מצבי הרוח של בני מזל זה שונים ומשתנים, אבל כמעט תמיד אפשר למצוא אצלם עצב נסתר, עגמומיות מסויימת המצויה מתחת לפני השטח ומחפשת לה מוצא. אולי בגלל עובדה הזו, רבים מהם אוהבים לכתוב, בעיקר שירה.

בספרים מובא, שחודש אדר נברא על ידי אות ק' שהיא האות האמצעית של המילה "שקר". העבודה העיקרית של בן מזל דגים היא להתנהג לפי האופי האמיתי שלו, שיהיה לו אישיות משל עצמו, ולא להתנהג לפי בקשת החברה. לא להעטות מסכה על הפנים, לא להתחפש לאדם אחר (כמו בפורים הנמצא במרכז החודש),כך האות 'קוף' לא תקבל ח"ו משמעות של "קוף אחרי בן אדם". 

מזל דגים שייך ל"יסוד המים", המקובל הרב חיים ויטאל זצ"ל כותב שהמאפיין העיקרי של "יסוד המים" הן ההנאות והתאוות. נמצא כי לבן מזל דגים מלחמה בפן נוסף של השקר, שהרי התאוות בשקר יסודם. הם אינן נותנות הנאה וסיפוק אמיתיים לאדם, אלא רק הנאה רגעית וזמנית. כמשל השותה מים מלוחים, אשר מרווים את צימאונו לרגע, אך לאחר מכן נעשה יותר צמא. קחו לעצמכם הנאות רוחניות אמיתיות, ותזכו ל"שמחה", שהיא תכונת החודש, כמבואר בספר היצירה.

"יסוד המים" הוא עולם הרגשות והאינטואיציה, ואכן בני מזל דגים מתאפיינים ברגישות גבוהה. לעומת הצד הרגשי המפותח אצלם, חסרה לדגים יכולת המעש הקיימת אצל מזלות אחרים, כתוצאה מכך עלולים הדגים להפוך לחולמים בלתי מעשיים.

חכמי הקבלה מסרו לנו את הפרק בתהילים המתאים לכל מזל, והמתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל דגים" הינו פרק קכ"ו: "שיר המעלות בשוב ה` את שיבת ציון". סגולה מהזוהר לפתיחת מזל דגים היא קריאת "ביום שנים עשר יום" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים עח-פג).

באדיבות אתר 'יהדות נט'.

 

עוד כתבות שיעניינו אותך