מחלקת החסד של ערוץ 2000

מחלקת החסד בארגון היהדות "ערוץ 2000", מטפלת בבקשות לעזרה לפני החגים, המתאספות לאלפי משפחות הנזקקות לעזרה לערוך את שולחן החג. משפחות שמזלם לא שפר עליהם, יתומים ואלמנות, המתקשים לכלכל עצמם בצורה ראויה, וקיים חסר עצום בביטחון התזונתי של בני משפחתם.


מחלקת החסד בארגון, מחלקת מדי חג, סכומי עתק  בתלושים לרשתות המזון הגדולות, כך שלכל משפחה תהייה יכולת לרכוש מוצרי מזון בסיסיים החסרים להם לשולחן החג.

 

מתוך שמירה על כבודם של הנצרכים לכך, לא מתבצעות חלוקות מזון מרוכזות שיכולות לגרום אי נעימות למקבליהם, אלא הדגש הוא על חלוקת תווי קניה, כך שהצדקה נעשית מתוך כבוד לנזקקים לה, ובמקביל נותנת חופש רכישה למוצרים להם המשפחה באמת נצרכת.
בתקופות החגים, הדרישות מתגברות, והארגון מנסה שלא להשיב פניהם ריקם, ודבר זה קורה רק בזכות עזרת הציבור שמבין לייבם את הקושי בו מצויים המשפחות.

מחלקת החסד של ערוץ 2000 (צילום: Andrei Korzhyts/shutterstock)

"מתן בסתר יכפה אף" אומר שלמה המלך, והקב"ה מבטיח "אם אתה משמח את שלי, אני משמח את שלך". הנה כי כן, מה רבים זכויות המשתתפים במצווה זו, להם מבטיחים גדולי ישראל, כי מי שמושיט יד, לעולם לא יצטרך לפשוט יד.

 

בשנת 2018 סייענו ל כ 4000 משפחות מכל חלקי הארץ שנעזרו במחלקת החסד - משפחות שבלעדי העזרה שלנו לא היו יכולות לערוך את שולחן החג כראוי.

 

ב 2019 עזרנו ל כ 5500 משפחות לערוך את החגים בשמחה.

 

הסכומים המצטברים של הסיוע למשפחות אלו מסתכם במליוני שקלים שמחולקים בתווי קניה.

 

במחלקת החסד שמנו לנו למטרה לעזור ולסייע לכל משפחה באשר היא.

 

עכשיו בשנת 2020 עם פרוץ מגפת הקורונה משפחות רבות נקלעו למעגל הקושי ולכן אנו מקבלים פניות רבות ומגוונות.

 

יחד עם כלל עם ישראל אנחנו נותנים לכל אותם משפחות כתף תומכת וסיוע ככל האפשר.

 

 

במידה והנכם זקוקים לעזרה וסיוע על מנת לערוך כראוי את החג, אל תתביישו, אנא השאירו פרטים בטופס שלמטה ואנו במחלקת החסד של "ערוץ 2000" נשמח לעזור ולהיות שם בשבילכם.

 

ניתן לשלוח בקשות לתמיכה גם באמצעות הפקס 03-9509719

 

טופס הרשמה

מעלת מידת החסד. צפו