יאיר, איתן, טל ואלמוג הי"ד.
יאיר, איתן, טל ואלמוג הי"ד. (צילום: דובר צה"ל)

חדשות בארץ

הובאו למנוחות ארבעת הלוחמים שנהרגו בפיצוץ ברפיח

רב סרן טל פשבילסקי (שאולוב), סמ"ר איתן קרלסברון, סמל אלמוג שלום וסמל יאיר לוין - כולם לוחמים בסיירת גבעתי נפלו בקרבות ברצועה. חמישה נוספים נפצעו קשה, ואחד בינוני

י. נפתלי   
0
יאיר, איתן, טל ואלמוג הי"ד.
יאיר, איתן, טל ואלמוג הי"ד. (צילום: דובר צה"ל)
אא

קצין ושלושה לוחמים נהרגו אתמול (שני) בהתפוצצות מבנה ממולכד ברפיח, שישה לוחמים נוספים פונו לקבלת טיפול רפואי כשמצבם של חמישה מוגדר קשה, ושל אחד מהם בינוני. 

דובר צה"ל התיר לפרסום את שמות הנופלים: 

- מפקד הפלוגה בכוח ההכשרה של סיירת גבעתי, רב סרן טל פשבילסקי (שאולוב), מגדרה. בן 24 היה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בשעה 14:00 בבית העלמין בעירו.

- סמל ראשון איתן קרלסברון ממודיעין-מכבים-רעות, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי. רק בן 20 בנופלו. מאות חברים ובני משפחה ליוו אותו למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בעירו, שם נטמן.

- סמל אלמוג שלום מקיבוץ חמדיה, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי. בן 19 בלבד היה בנופלו. מקיבוץ חמדיה, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי. אוהביו ליוו אותו הבוקר בדרכו האחרונה, במסע הלווייה שיצא לבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

- סמל יאיר לוין מגבעת הראל, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי. גם הוא, רק בן 19 בנופלו. הלווייתו נערכה הבוקר בבית העלמין בקרני שומרון. יאיר הוא נכדו של חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין. 

בצה"ל חוקרים את נסיבות התקרית שגבתה את חייהם ופצעה רבים מחבריהם לסיירת. לפי תחקיר ראשוני, הכוח קיבל אישור לפשוט על בית של פעיל בחמאס. לאחר שהתקבל האישור, הכוח נכנס פנימה.

באותה שנייה ממש, הבית שהיה ממולכד במטעני חבלה התפוצץ וכל המבנה - בן שלוש הקומות - קרס על הלוחמים. כוחות חילוץ של פיקוד העורף ויחידה 669 הגיעו לזירה במהירות לחלץ את הפצועים, אבל עבור חלקם כבר היה מאוחר מדי. יהי רצון שה' ישלח רפואה שלמה לכל הפצועים ונחמה למשפחות הנופלים בתוך שאר עמו ישראל, אמן.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי