שר הביטחון לאחר החיסול: "פועלים בכל מקום נגד אויבינו"
צילום: משרד הביטחון

חדשות

שר הביטחון לאחר החיסול: "פועלים בכל מקום נגד אויבינו"

שר הביטחון יואב גלנט רמז בפתח הדיון לחיסול בדמשק ואמר: פועלים בכל מקום בכל יום כדי למנוע את ההתעצמות של האויבים שלנו וכדי להבהיר לכל מי שפועל כנגדנו, בכל רחבי מזרח התיכון

איציק שכטר   
שר הביטחון לאחר החיסול: "פועלים בכל מקום נגד אויבינו"
צילום: משרד הביטחון
אא

שר הביטחון יואב גלנט, אירח  את ועדת חוץ וביטחון של הכנסת בראשות ח״כ יולי אדלשטיין בלשכתו, והעניק לחברי הועדה סקירה מבצעית כשהוא מתייחס ברמיזה לחיסול הדרמטי אתמול. "אנחנו נמצאים במלחמה רב-זירתית, בהתקפה ובהגנה. אנחנו מקבלים לכך עדות בכל יום, כולל בימים האחרונים, ופועלים בכל מקום בכל יום כדי למנוע את ההתעצמות של האויבים שלנו וכדי להבהיר לכל מי שפועל כנגדנו, בכל רחבי מזרח התיכון, שהמחיר על פעולה כנגד ישראל, יהיה מחיר כבד". 

עוד הוסיף גלנט בדיון: "החמאס חדל לתפקד כארגון צבאי ברוב חלקי רצועת עזה. המפקדים שלו מתחבאים במנהרות, הוא איבד את יכולות הפיקוד והשליטה, המסגרות הגדודיות במרבית חלקי רצועת עזה חדלו מלתפקד והמידע שמתקבל מהחקירות של המחבלים מעיד על ארגון בפירוק, נותרה מחמאס-עזה חטיבת רפיח, על ארבעת גדודיה וגם בה אנחנו נטפל בקרוב". 

באשר להשבת החטופים אמר השר: " "אני מחויב להחזיר את כל החטופים אל ביתם ואני אקדם כל מתווה שיאפשר את הנושא הזה. אנחנו צריכים במקביל לנהוג באחריות רבה, לחמאס אין מקורות מודיעיניים משמעותיים וכל הדלפה מתוך דיונים סגורים משרתת את חמאס. הלחץ הצבאי היה ונשאר הגורם העיקרי והמשמעותי ביותר להשבת החטופים, השלב המתקדם שאנחנו הגענו אליו בפירוק החמאס, יחד עם המידע שמגיע מחקירות של מחבלים שנתפסים, מביא אותנו חזקים יותר למו"מ ומאפשר לקבל החלטות קשות".

על סערת הגיוס אמר: "מערכת הביטחון וצה"ל ניצבים בפני אתגרים ביטחוניים מורכבים, אנחנו נדרשים להגדיל את מספר המשרתים ואת אורך השירות, כדי לתת מענה לצורכי הביטחון. בתקופה הקרובה נגבש מתווה פעולה של צה"ל ושל משרד הביטחון, כדי לאפשר גיוס של חלק הולך וגדל של הציבור החרדי, בתנאים שהולמים את אורך החיים החרדי."

יו״ר ועדת חוץ וביטחון ח״כ יולי אדלשטיין אמר בפתח הוועדה: "אפתח ואגיד בדברי ברכה, לשר הביטחון ולרמטכ"ל ולכל מי שהיה מעורב במבצע בבית החולים שיפא בעזה. לדעתי המבצע הזה ילמד באקדמיות צבאיות, מבחינת ההכנה שלו והביצוע שלו, אני חושב שגם חייבים לומר שההישגים שבו בכל התחומים, המבצעים והמודיעיניים מדברים בעד עצמם ויעזרו בהרבה מאד דברים״. 

 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי