שר התקשורת שלמה קרעי
שר התקשורת שלמה קרעי. (צילום: לע"מ)

חדשות בארץ

החוק שיאפשר את סגירת אל ג'זירה בישראל אושר בכנסת

ההצעה של שר התקשורת שלמה קרעי עברה ברוב של 71 תומכים מול עשרה מתנגדים. "לא יהיה חופש ביטוי לשופרות החמאס בישראל. נסגור את הערוץ בימים הקרובים", אמר אחרי ההצבעה

י. נפתלי   
שר התקשורת שלמה קרעי
שר התקשורת שלמה קרעי. (צילום: לע"מ)
אא

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שתאפשר לסגור את ערוץ אל ג'זירה בישראל. את ההצעה יזם ודחף שר התקשורת שלמה קרעי, שבירך על ההחלטה חבריו לבית הנבחרים והבטיח: "נפעל לאלתר".

"הבאנו כלי יעיל ומהיר לפעולה נגד אלה המשתמשים בחופש העיתונות כדי לפגוע בבטחון ישראל ובלוחמי צה"ל ולהסית לטרור בשעת מלחמה", אמר השר קרעי בתום ההצבעה. "לא יהיה חופש ביטוי לשופרות החמאס בישראל - אל ג׳זירה תיסגר בימים הקרובים".

החוק למעשה מקנה לראש הממשלה את הסמכות - לאחר אישור הממשלה או הקבינט - לסגירת ערוץ תקשורת זר שפוגע בביטחון המדינה, אם ישתכנע שאכן כך הדבר. "כתוב בפסוק: 'ה׳ ילחם לכם ואתם תחרישון'", הוסיף השר קרעי, "ה׳ יתברך הוא בעל המלחמות אבל 'ואתם תחרישון' - זו משימה שמוטלת עלינו. להשתיק את התקשורת הפוגעת בבטחון המדינה".

ראש הממשלה נתניהו, שתמך ועודד את השר קרעי לקדם את החקיקה, פעל כבר משעות הבוקר ממיטת בית החולים כדי לוודא שהיא אכן תעבור. "אל ג׳זירה פגעו בביטחון ישראל, השתתפו באופן פעיל בטבח ה-7 באוקטובר, והסיתו נגד חיילי צה״ל", כתב בחשבון ה-X שלו. 

"הגיע הזמן לסלק את השופר של החמאס מהמדינה שלנו", הצהיר ראש הממשלה. "בכוונתי לפעול מיידית בהתאם לחוק החדש כדי לעצור את פעילות ערוץ הטרור. אל ג'זירה לא ישדרו יותר מישראל", חתם.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי