נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי בעת ביקורו בישראל
נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי בעת ביקורו בישראל. צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ

חדשות

חגיגות בארגנטינה עם חילוץ החטופים. הנשיא מיליי בירך

לאחר שהמריא בחזרה לארגנטינה: הנשיא חאבייר מיליי בירך על השלמת המבצע לחילוץ החטופים (המחזיקים באזרחות ארגנטינאית) ברפיח. "ממשיך לגנות בתקיפות את ארגון הטרור חמאס"

ת. כהן   
נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי בעת ביקורו בישראל
נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי בעת ביקורו בישראל. צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ
אא

בארגנטינה בירכו על מבצע החילוץ ברפיח, שבמהלכו חולצו שני החטופים בעלי האזרחות הארגטינאית: פרננדו מרמן (60) ולואיס הר (70), בתום 129 ימים בשבי חמאס. בעיתון "קלארין" נכתב כי ממשלת ארגנטינה התעדכנה במבצע החילוץ באמצעות גורמים דיפלומטיים.  

על פי הדיווח בווינט, בעיתון נכתב כי "במבצע מפתיע - שני ארגנטינאים שהוחזקו בידי חמאס שוחררו על ידי הכוחות הישראלים". לאחר השלמת מבצע "יד זהב", שבמהלכו חוסלו עשרות מחבלים במבנה, בירך נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי, על הפעולה ואמר: "הנשיא מודה לצה"ל, לשב"כ ולמשטרת ישראל על שסיימו בהצלחה את מבצע חילוץ האזרחים הארגנטינאים פרננדו סימון מרמן ולואיס הר, שנחטפו ב-7 באוקטובר האחרון על ידי מחבלי חמאס".  

עוד נמסר מלשכתו כי "במהלך ביקורו בישראל, חזר הנשיא מיילי בפני הנשיא יצחק הרצוג וראש הממשלה בנימין נתניהו על הבקשה לשחרור כל אחד מהחטופים הארגנטינאים. מיליי ממשיך לגנות בתקיפות את ארגון הטרור חמאס". 

כזכור, בעת ביקורו ב"יד ושם", אמר הנשיא מיליי בשבוע שעבר, כי "חמאס הוא הנאציזם המודרני. אני קורא לשחרור החטופים". עוד לדבריו, "אנחנו בוחרים שמערב ירושלים תהיה המקום לשגרירות הארגנטינאית. זאת עיר של שלום". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי