הגעת החטופים לשיבא תל השומר
הגעת החטופים לשיבא תל השומר. צילום: דוברות המשטרה

חדשות

החטופים סיפרו כי הוחזקו בבית משפחה ברפיח

החטופים פרננדו מרמן (60) ולואיס הר (70) ששוחררו במהלך מבצע צה"לי ברפיח, סיפרו כי הוחזקו בבית משפחה. קרוביהם סיפרו על מצבם לאחר השחרור ועל המפגש המרגש. "נפגשנו והתחבקנו"

ת. כהן   
הגעת החטופים לשיבא תל השומר
הגעת החטופים לשיבא תל השומר. צילום: דוברות המשטרה
אא

בתום 129 ימים בשבי: החטופים פרננדו מרמן (60) ולואיס הר (70), חולצו אמש בחיים במבצע הירואי שביצע צה"ל ברפיח וכונה מבצע "יד זהב".  

השניים שבו אמנם חלשים, אך יחסית במצב טוב הודו לה'. בבית החולים שיבא סיפרו השניים כי הוחזקו בדירה של משפחה בעיר הדרומית רפיח שברצועת עזה.  

במהלך המבצע פרצו כוחות צה"ל למבנה בקומה השנייה, וביצעו חילופי אש כבדים עם המוני מחבלים. בתום לחימה עצימה ובסיוע מתקפות אוויריות, הצליחו הכוחות לחלץ את החטופים בשלום בחסדי שמים. 

קלרה מרמן, אחותו של פרננדו ובת זוגו של לואיס, נחטפה גם היא לעזה ושוחררה בפעימה החמישית של עסקת החטופים, בתום 53 ימים בשבי, יחד עם אחותה, גבריאלה ליימברג ובתה מיאה. חמשת בני המשפחה נחטפו באכזריות מקיבוץ ניר יצחק בעת שחגגו יחד את החג.  

קרובים של השניים סיפרו ל-Ynet כי הם נהגו להכין אוכל בתקופת השבי לבני המשפחה אשר שהו עימם בעזה, וכאשר נשאלו על ידי המחבלים האם הם יהודים, השיבו כי הם ארגנטינאים. עוד סיפרו בני משפחתם של החטופים שחולצו כי במהלך השבי ניתנו לשניים "תרופות כלשהן". 

אחייניתו של פרננדו, גפן סיגל אילן, סיפרה ל-ynet: "אני רואה שהם בסדר, הם עדיין מעכלים לאט לאט את מה שקרה להם בארבעת החודשים האחרונים". 

עוד הוסיפה כי "הם חזרו חיוורים ורזים, הם לא ראו אור שמש ארבעה חודשים וזה ניכר עליהם. שניהם מאוד אוהבים אוכל טוב, אז לאט לאט הם יחזרו ליהנות מזה". 

חתנו של לואיס, עידן בז'רנו, סיפר לאריה גולן בכאן רשת ב, על המפגש המשפחתי הראשון והמרגש עם לואיס. "נפגשנו והתחבקנו, אפשר להתחיל את היום", אמר בז'רנו. לדבריו, "הוא מוקף במשפחה ובילדים. הוא מחייך ועוד לא מספר. לפחות היום נוכל לתת מעט בשורות טובות לעם ישראל. לואיס ופרננדו נראים בסדר גמור, אנחנו עדיין בשמחה של ההתחלה. היו הרבה דמעות בחיבוק הראשון, הוא דאג לנו יותר ממה שדאגנו לו. לואיס ופרננדו מראים אופטימיות".  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי