דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי. (צילום: דובר צה"ל)

חדשות

דובר צה"ל: חמאס רצחו 31 חטופים בשבי

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, עדכן במהלך הצהרה לתקשורת כי הודעה נמסרה ל-31 משפחות שיקיריהן נרצחו בשבי חמאס. נמצאו מסמכים המוכיחים מעורבות ישירה והעברת כספים מאיראן לחמאס

ת. כהן   
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי. (צילום: דובר צה"ל)
אא

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, קיים אמש (שלישי) הצהרה לתקשורת, שבמהלכה התייחס ללחימה בעזה ועדכן כי הודעה נמסרה ל-31 משפחות חטופים, שיקיריהן נרצחו באכזריות בשבי ארגון הטרור חמאס. עוד הודיע דובר צה"ל כי מידע מאומת על אודות גורלם של החטופים, נמסר לשאר המשפחות כפי שנודע לצה"ל.  

"אנחנו ממשיכים להילחם כדי לייצר את התנאים להחזיר את כל החטופים הביתה, זו חובה מוסרית ובינלאומית", אמר הגרי, בחאן יונס יחידות מיוחדות פועלות במרחב התת קרקעי יחד עם שירות הביטחון הכללי תוך שימוש בטכנולוגיה מיוחדת ומודיעין מדויק לאיתור המתקנים האסטרטגיים של חמאס מתחת לקרקע." 

לדבריו, "איתרנו מתחמים בהם הסתתרו מנהיגי חמאס ומשם ניהלו את הלחימה ובחלקם הוחזקו חטופים ובאחרים הוחזק חומר מודיעיני. אנו מפרסמים חלק מהמידע מודיעיני שמעידים על הקשר בין איראן לחמאס ויותר מכך ליחיא סינוואר". 

מסמכים המוכיחים העברת כספים ישירות מאיראן 

דובר צה"ל הוסיף כי "מצאנו מסמכים רשמיים של חמאס מ-2020 ובהם פירוט של הכספים שהועברו על ידי איראן בתקופה שבין השנים 2014 ו-2020 לחמאס ולסינוואר. יותר מ-150 מיליון דולר הועברו מאיראן לחמאס. דוגמא נוספת לאופן שבו איראן מייצאת טרור למזרח התיכון. את המידע המודיעיני שאנו מאתרים מעבירים לגורמים ברחבי העולם שיאמתו אותו". 

"באותו מרחב תת קרקעי מצאנו גם כספת עם שטרות ושקיות מתוכן יותר מ-20 מיליון שקלים במזומן שממוענים לכתובת ברורה. זה מצטרף לעוד עשרות מיליוני שקלים שאיתרנו. הכסף נשמר במתחמים מאורגנים מתחת לקרקע לשימושם האישי של בכירי חמאס. הם השקיעו אותו לטובת הישרדותם שלהם ובני משפחותיהם מתחת לקרקע". 

התרגיל שעורר סערה ביהודה ושומרון  

באשר לתרגיל ביהודה ושומרון שגרם לסערה, אמר דובר צה"ל כי "פיקוד המרכז תרגל את אוגדת יהודה ושומרון במספר רב של תרחישים. האוגדה מתרגלת רק לשם מטרה אחת – להגן יותר טוב על התושבים. יהודה פוקס פועל ללא הפסקה להגן על התושבים. בסיכול טרור יחד עם השב"כ תוך שיתוף פעולה הדוק עם ההתיישבות. אנחנו שם בשביל להגן על התושבים". 

עוד הוסיף כי "התרחיש המדובר בתרגיל, תרחיש אחד מתוך עשרות תרחישים לא היה צריך להיות מתורגל. צה"ל יתחקר וילמד ובעיקר ימשיך לבצע את משימתו בצורה המקצועית והעניינית ביותר. הייתה טעות לתרגל את התרחיש, אם מישהו נפגע אנחנו מתנצלים, אין כוונה לפגוע באף אחד".   

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי