חדשות

העובד שהתחבא עם חברו במקרר וניצל מהטבח: "שמענו את המחבלים"

בר נחמני, עובד בתחנת דלק "יילו" שבצומת מגן, תועד יחד עם עובד נוסף כאשר הם תופסים מחסה בתוך המקרר שבחנות, צעד אשר הציל אותם מהטבח הנורא. כעת הוא מספר על רגעי האימה

ת. כהן   
אא
(צילום: השימוש בתמונה נעשה על פי סעיף 27א בכפוף לחוק זכות היוצרים. בעל זכות היוצרים זכאי לבקש את הסרת הסרטון מ- contact@tv2000.co.il)

בר נחמני, עובד בחנות הנוחות "יילו" בתחנת הדלק בצומת מגן, לא חשב שבעיצומו של יום עבודה שגרתי הוא יביט כל כך מקרוב למוות בעיניים. ב-07 באוקטובר עם תחילתה של המתקפה הרצחנית, כאשר אלפי מחבלי חמאס חדורי שנאה ורוע חדרו לשטח ישראל, פשטו מחבלים גם על תחנת הדלק בעת שהיה בר במשמרת. בתיעוד שהופץ נראים בר ועובד נוסף כאשר הם בורחים במהירות שיא לעבר חדר הקירור ומתחבאים בתוך מקרר, צעד אשר הציל בנס את חייהם.  

נחמני סיפר אתמול (שני) בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי ברשת ב’, על רגעי האימה: “ניסינו לברוח בכל מיני דרכי מילוט אבל הכול היה סגור", סיפר בר, אם אתה הולך ימינה או שמאלה יורים בך. הבחור שלידי גילה תושייה רבה, הוא פתח מהר את חדר הקירור ושמענו את המחבלים מדברים ביניהם”. 

עוד הוא הוסיף כי ברגע אחד יכלו המחבלים לפתוח את המקרר אך בנס משמים לא הבחינו בו והמשיכו הלאה. “המחבל הגיע כמה צעדים לפני המקרר, הוא ראה דלת אפורה ופשוט המשיך”. 

“שמענו דיבורים בערבית, הבחור שהיה איתי הוא בדואי, והוא מבין את השפה -הוא אמר לי שהם אומרים ‘איפה הם? אנחנו רוצים להרוג אותם'”. 

עוד הוא סיפר כי בעת השהייה במקום המסתור הזעיקו השניים את כוחות הביטחון, שלדבריו “הם הגיעו די מהר, התחבאנו במקרר שעה וחצי ושמענו קרב יריות מתנהל. חיילים באו לחלץ אותנו והבנו שזה שדה קרב ושאי אפשר לצאת משם – נשארנו שם עד חמש בבוקר”. 

לאחר שצפה בתיעוד שרץ ברשת והספיק מעט לעכל את מה שחווה, אמר נחמני: “כשהסתכלתי על זה חייכתי כי הבנתי שהם לא הצליחו לתפוס אותי”. 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי