דיווח: פוטין אילץ את חמאס לשחרר את החטוף בעל האזרחות הרוסית
צילום: באדיבות המשפחה

חדשות

דיווח: פוטין אילץ את חמאס לשחרר את החטוף בעל האזרחות הרוסית

חטיבת אל-קסאם של חמאס הודיעה כי שחרורו של החטוף רוני קריבוי בפעימה השלישית, התאפשר לאחר לחץ מצד נשיא רוסיה פוטין. קריבוי, בן ה-25 מכרמיאל, הצליח להימלט מהבניין שהופצץ

ת. כהן   
דיווח: פוטין אילץ את חמאס לשחרר את החטוף בעל האזרחות הרוסית
צילום: באדיבות המשפחה
אא

אמש (ראשון) שוחרר בפעימה השלישית משבי חמאס-דאעש, רוני קריבוי, תושב כרמיאל בן 25 בעל אזרחות רוסית, שנחטף מהפסטיבל ברעים ביום המתקפה הרצחנית ב-07 באוקטובר. 

שחרורו של רוני די חריג ביחס לתנאי המתווה הנוכחי, הכולל ילדים ואימהות בעיקר. בפעימות לשחרור החטופים שוחררו מידי יום גם קשישים. 

כעת מתברר מדיווח של חטיבת אל-קסאם של חמאס, כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דרש את שחרורו של קריבוי. בהודעה נכתב: "גדודי אל-קסאם מסרו עצור בעל אזרחות רוסית לצלב האדום לאחר התערבות נשיא רוסיה". 

סוכנות הידיעות הממלכתית הרוסית 'טאס' הודיעה כי חמאס "יותר משמח להיענות לבקשת הנשיא פוטין בגלל התמיכה של מוסקבה בפלסטין".  

בכיר חמאס, איסמעיל הנייה, התייחס לדברים: "חמאס שיחרר בן ערובה בעל אזרחות רוסית לאחר מאמצים של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין".   

עוד התברר כי רוני הצליח להימלט מהבניין שבו הוחזק בעזה, לאחר שהבניין הופצץ ככל הנראה בידי צה"ל. היום (שני) הודיעה על כך דודתו ילנה מגיד, בריאיון לכאן רשת ב'.  

"זה כמו סרט", סיפרה ילנה, "במשך כמה ימים הוא הסתתר שם והיה לבד, ובסוף העזתים תפסו אותו והחזירו אותו לידיים של המחבלים". 

לדבריה, קריבוי ניסה להגיע לגבול אך לא הצליח "כנראה כי לא היו לו את האמצעים להבין איפה הוא ולאן לברוח". 

עוד סיפרה הדודה: "שאלתי אותו איך אתה מרגיש? יש סיוטים בלילה? הוא אמר לי: 'תקשיבי, יש לי סיוטים, אבל הכול בסדר'". 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי