21 שנה של ציפייה: 9 חודשים אחרי חנוכת המקווה נפקדו
(צילום מסך יוטיוב 'טהרת המשפחה')

גדולי ישראל

21 שנה של ציפייה: 9 חודשים אחרי חנוכת המקווה נפקדו

במשך שנים על גבי שנים ניסו הרב יצחק חורי ואשתו ניסו להיפקד בזרע של קיימא, אך ללא הצלחה, עד שקרה הדבר הבא שהותיר אותנו המומים

   
21 שנה של ציפייה: 9 חודשים אחרי חנוכת המקווה נפקדו
(צילום מסך יוטיוב 'טהרת המשפחה')
אא

במשך שנים רבות וקשות, הרב יצחק חורי ואשתו לא הצליחו להיפקד, ניסינות על גבי ניסיונות. ציפייה מתמשכת מלוות באכזבות. הם ניסו את כל השיטות והלכו להתייעץ אצל הרופאים הנחשבים ביותר, התפללו יום ולילה וזעקו את זעקתם לבורא עולם, ניסו את כל הסגולות האפשריות - אך כל הניסיונות עלו בתוהו. גם הקהילה שלהם לא נותרה אדישה ואין כמעט אדם בשכונה שלא נשא תפילה מעומק הלב עבורם.

יום אחד ראה הרב יצחק חורי סרטון בו הוצגו זוג שנפקדו בתאומות לאחר שנים בזכות שלקחו חלק בבניית מקווה. כשהוא סמוך ובטוח שזה הפתרון, ללא שמץ של ייאוש ועם אש בעיניים, החליט הרב שהוא עושה מעשה ורוצה לקחת חלק בבניית מקווה טהרה, ובזכות כך ייוושעו. 

לאחר התייעצות הגיע הרב חורי אל ביתו של הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל על מנת לשאול בעצתו ולקבל את ברכתו. להפתעתו הרבה, לאחר כל התפילות, הניסיונות והקשיים הגר"ח קנייבסקי השיב בשתי מילים פשוטות: "זו העצה" - כלומר יש לך את ברכתי לקום ולעשות זאת.

הרב יצחק לא התמהמה ומיד החל להזיז עניינים ולקח זאת כפרויקט חייו. הוא החל במסע גיוס כספים עבור המטרה, משימה לא פשוטה כלל שבמסגרתה היה צורך לאסוף לא פחות מ-650,000 ש"ח. הרב פתח קמפיין במטרה לאסוף תרומות ושיתוף הפעולה היה אדיר, הן מאנשים זרים והן מכרים ושכנים מהשכונה, שלא נותרו אדישים לסיפור והחליטו לקחת חלק במסע הנכסף של הרב אל עבר ההורות. "אחד תרם 10,000 שקל, אחד תרם חמשת אלפים שקלים, כולם נתרמו בצורה מדהימה" אמר הרב מאיר קינג.

לבסוף הצליח הרב ביחד עם שותפים נוספים שנרתמו לעזרתו, לגייס את מלוא הסכום ולשפץ מקווה שהפך מחורבה, למקום מפואר. טקס חניכת המקווה היה החותם למסע שלאחריו כולם נשמו לרווחה וקיוו - אנחנו עשינו את שלנו, מכאן ואילך הכל בידי הקב"ה. תשעה חודשים לאחר מכן קרה הנס הגדול ואשתו של הרב יצחק נקלטה להריון, שבסופו הם זכו בבת מדהימה בליגה מרגשת מאין כמותה. השמחה הייתה אדירה ואין אחד שלא יצא לרחוב לחגוג את שמחתו של הרב ולקבל את פני המשפחה עם התוספת החדשה.

נסים קורים בעולם ולפעמים דרוש רק שינוי דפוס מחשבה, לצאת מהקופסה ולעשות פעולה אחת לפני התגשמות החלום. לא תמיד אנחנו יודעים היכן להשקיע את המרץ והעשייה שלנו וגם על כך צריך להתפלל מדי יום, שה' ייתן לנו את הכיוון ויראה ויסלול עבורנו את הדרך.

מה שאולי הכי חשוב בסיפור הזה, הוא לעולם לא להתייאש מן הרחמים. הקב"ה הוא רב חסד ואמת ויש בידיו לתת לנו את כל האוצרות והטוב הקיימים בעולם, צריך רק לדעת להתפלל ולפקוח עיניים היטב. בע"ה שנזכה כולנו לנסים גדולים ואדירים, כל אחד במה שהוא זקוק לו - אמן כן יהי רצון.

עוד כתבות שיעניינו אותך