ביל גייטס יתרום 20 מיליארד דולר לצדקה
(צילום: Frederic Legrand - COMEO/shutterstock)

חדשות

ביל גייטס יתרום 20 מיליארד דולר לצדקה

גייסט כתב כי הגברת קצב התרומות נעשתה בתגובה לאתגרים הרבים שעמם מתמודד כעת העולם, ובהם המלחמה באוקראינה, המגפה, התגברות האינפלציה ושינויים אקלימיים

   
ביל גייטס יתרום 20 מיליארד דולר לצדקה
(צילום: Frederic Legrand - COMEO/shutterstock)
אא

ביל גייטס הודיע היום על תרומת ענק בסך 20 מיליארד דולר ל"קרן ביל ומלינדה גייטס", שתפחית משמעותית את הונו הנאמד כיום בסכום של 118 מיליארד דולר. ביל גייטס, שבמשך שנים ארוכות נחשב האיש העשיר בעולם וכיום ממוקם במקום הרביעי ברשימת עשירי העולם, עומד לצאת מהרשימה.

בציוץ שפרסם הוא גם כתב כי הוא מתחייב לצאת מרשימת עשירי העולם ולהחזיר את מרבית הונו עבור החברה העולמית. "קרן ביל ומלינדה גייטס" הוקמה בשנת 2000 והיא נחשבת לקרן הפרטית הגדולה והעשירה בעולם, ומטרתה היא להעלות את רמת הבריאות ולהילחם בעוני ברחבי העולם. היא גם נחשבת לקרן התורמת הגדולה ביותר לארגון הבריאות העולמי. גם המיליארדר וורן באפט שותף בקרן שגייסה עד היום סכומי עתק של עשרות מיליארדי דולרים.

"אני ארד בדירוג עשירי העולם ולבסוף אצא מהרשימה", כתב גייטס, שהוא כיום האיש הרביעי בעושרו בעולם, אף שהוא ופרנץ' גייטס כבר תרמו 39 מיליארד דולר לקרן מאז 1994. "הענקת הכסף הזה איננו הקרבה בכלל. אני חש זכות להיות מעורב בהתמודדות עם אתגרים גדולים אלה".

עוד כתבות שיעניינו אותך