שאלת השאלות: דעתו של הרב יצחק פנגר על החיסונים
דעתו של הרב יצחק פנגר על החיסונים

חדשות

שאלת השאלות: דעתו של הרב יצחק פנגר על החיסונים

"מה שמצייר הגוף מייצר": רבים מתחבטים בשאלה אם כן להתחסן או לא, הרב פנגר בטיפ לגבי חיסונים וגם באופן כללי לחיים, צפו

   
שאלת השאלות: דעתו של הרב יצחק פנגר על החיסונים
דעתו של הרב יצחק פנגר על החיסונים
אא
דעתו של הרב יצחק פנגר על החיסונים

הרב פנגר: "אני מאוד אוחז בכל מה שקשור לדמיון מודרך. בעולם של בחוץ אולי יכנו את זה 'מדיטציה' אך ההגדרה לא באמת חשובה. העולם של דמיון מודרך הוא מאתגר, מעניין וחווייתי.

"בסדנאות שלי ישנו כלל ברזל חשוב: 'מה שהמוח מצייר, הגוף מייצר'. לדוגמה, אנחנו מכירים מונח הנקרא "פלצבו" - שזה למעשה תרופת דמה שאין בה שום חומר פעיל, ועל כן היא לא משנה דבר.

"אם אדם מדמיין שהוא לוקח עכשיו כדור שנאמר לו מראש כי הוא מיועד לרוגע ושלווה, רוב הסיכויים שהוא ירגיש יותר שלו ורגוע לאחר נטילתו, גם אם בפועל אין שום השפעה לכדור.

"מדוע? כי זה עניין פסיכולוגי שהראש שלנו מושפע ממנו מאוד ובעקבות כך, גם הגוף. אם אדם מאמין שהוא לוקח משהו שאמור לשנות לו משמעותית את הבעיה, הגוף באותו הרגע מקבל כוחות ריפוי טבעיים ועל כן הוא יתחיל לפעול באופן חיובי.

"התופעה ההפוכה מפלצבו נקראת "נונצבו" - זה כאשר הגוף כביכול "פוגע" בעצמו כי הוא בטוח שמשהו הוא לא טוב. אם אנשים יאמינו שהחיסון לקורונה הוא טוב, הסיכוי שלו להצליח ולהשפיע על הגוף הוא הרבה יותר טוב.

ולעומת זאת אם אנשים יחשבו שהחיסון הוא לא טוב ויחששו מאוד מתופעות הלוואי, גם אם לכתחילה לא היו אמורות להיות תופעות לוואי חריגות הם מזמנים להם אותן וגורמים לייצור של תופעות לוואי. בהמשך ישיר לדמיון מודרך, אם אדם לוקח עשר דקות ביום עבור מטרה זו, עבור חשיבה חיובית ו"ציורים חיוביים" במוח, החיים משתנים מקצה לקצה".

עוד כתבות שיעניינו אותך