יעקב אשר לעג לליברמן: כך ניהל ברשלנות את גזירת החד פעמי
(צילום: hmzphotostory/shutterstock)

חדשות

יעקב אשר לעג לליברמן: כך ניהל ברשלנות את גזירת החד פעמי

 בדיון שהתקיים היום בוועדת הכספים על מס השתייה המתוקה, תיאר ח"כ אשר בסרקזם איך שר האוצר עצר בדרמטיות את כל דיוני התקציב כדי לטפל בנושאים שתמיד היו חשובים אצלו: דיאטה ובריאות...

   
יעקב אשר לעג לליברמן: כך ניהל ברשלנות את גזירת החד פעמי
(צילום: hmzphotostory/shutterstock)
אא

ועדת הכספים דנה היום במס השתייה המתוקה עליו החליט שר האוצר אביגדור ליברמן, ח"כ יעקב אשר שביקש להמחיש לחברי הוועדה עד כמה מדובר במס כלכלי ולא בריאותי כלל, בחר לעשות זאת בדרך ציוריות כשהוא מתאר כיצד נראה היה הדיון הדרמטי במשרד האוצר בו החליט ליברמן על המסים שאותם הגדיר כמסי בריאות.

"קמה ממשלה חדשה", פתח אשר, "יש שר אוצר חדש, אחרי כל החוקים הנורבגים וכו' שנועדו לייצב את הממשלה ולתת לה לעבוד, במשרד האוצר מבינים שכעת חייבים להכין תקציב בדחיפות.

"ואז לפתע", המשיך אשר בפאתוס, "שר האוצר עוצר את כל הישיבות המקצועיות ומזמן בבהילות את משרד הבריאות, כשהוא פותח בסימפוזיון ארוך על הנושאים שתמיד היו חשובים לו... דיאטה ובריאות, מטריד אותו מאוד איך מצילים את החרדים והערבים שלא ישמינו ולא יקבלו סוכרת.

"ומה התוצאה? תכנית מקיפה ומקצועית שמתמצה במס דרקוני על שתייה מתוקה ועל כלים חד-פעמיים, פתאום בישראל ביתנו למדו לדאוג לאיכות הסביבה, אנחנו בהצגה. קושניר, לא מצאתי את זה משום מה במצע שלכם", עקץ אשר את יו"ר ועדת הכספים שחבר במפלגתו של שר האוצר.

הוא המשיך ותקף: "הטרחתם לפה לדיון אנשים טובים ממשרד הבריאות שמאמינים במה שהם עושים, אבל אם במשרד האוצר באמת היו רוצים לקדם התנהגות בריאה היינו כעת בדיון אחר, עם תכנית לאומית רחבת היקף כולל בתקציבי חינוך והסברה. אבל זה לא הסיפור, העניין פה הוא מיליארד שקל שצריך להזרים לקופת האוצר, זה מס כלכלי נטו", אמר אשר.

עוד כתבות שיעניינו אותך