בניגוד לחוק: נשות הפרובוקציה הגיעו הבוקר לרחבת הכותל
(צילום: VanderWolf Images/shutterstock)

חדשות

בניגוד לחוק: נשות הפרובוקציה הגיעו הבוקר לרחבת הכותל

ח"כ איתמר בן גביר הביע מחאה וצעק לרפורמיות: "אל תחללו את הכותל, הכותל גם של חילוניים, גם של מסורתיים, גם של דתיים, גם של חרדים, אתן לא רצויות כאן, לא מייצגות אף אחד, תסתלקו מכאן".

   
בניגוד לחוק: נשות הפרובוקציה הגיעו הבוקר לרחבת הכותל
(צילום: VanderWolf Images/shutterstock)
אא

בשעות האחרונות הגיעו לרחבת הכותל המערבי מאות רבות של מתפללים אורתודוקסים ואורתודוקסיות לתפילת ר"ח טבת וכ- 20 נשים מקבוצת נשות הפרובוקציה.

קבוצת נשות הפרובוקציה פעלה לכל אורך הדרך בניגוד להחלטות היועץ המשפטי לממשלה והחלטת בית המשפט, ועל אף שהחוק אוסר על קיום הפגנות ומחאות ברחבת הכותל המערבי, פעלו בניגוד לתקנות ולבשו חולצות מחאה. בנוסף, הוכנס ספר תורה בניגוד לנהלים.

משטרת ישראל ואנשי הקרן למורשת הכותל המערבי קראו לצדדים להימנע מאלימות ומחילול הקודש ופעלו להפריד בין הקבוצות. 

מנהל התפעול של הקרן למורשת הכותל המערבי, מר עדן שמעון, ניגש אל קבוצת נשות הפרובוקציה והזכיר להן את הסיכום מול משרד המשפטים ועל כך שהן מפירות את נהלי המקום והחלטת בית המשפט והתחייבותן לנשיא המדינה ומלבות את המחלוקת ברחבת כותל המערבי.

הקרן למורשת הכותל המערבי מצירה על האירועים בראשי חודשים בכותל המערבי וקוראת לציבור להשאיר את הכותל המערבי כמקום קדוש ומאחד. הלילה, יודלק נר שמיני של חנוכה ברחבת הכותל המערבי בסימן אחדות ואהבת ישראל.

יצוין כי תנועת הרפורמיות התחייבה כי לא תכניס ספר תורה בכותל כדי שלא ליצור מהומות וחברי הכנסת מצידם התחייבו שלא להגיע. הבוקר הפרו הרפורמיות את התחייבותן והכניסו ספר תורה לרחבת הכותל.

בצל המהומה שעוררה תנועת הרפורמיות בכותל, הביע יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מחאה וצעק לרפורמיות: "אל תחללו את הכותל, הכותל גם של חילוניים, גם של מסורתיים, גם של דתיים, גם של חרדים, אתן לא רצויות כאן, לא מייצגות אף אחד, תסתלקו מכאן".

עוד כתבות שיעניינו אותך