ישראל אייכלר במתקפה: "רוב מסורבי הכניסה ארצה הם חרדים"
(צילום: דוברות הכנסת)

חדשות

ישראל אייכלר במתקפה: "רוב מסורבי הכניסה ארצה הם חרדים"

במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת תקף ח"כ הרב אייכלר את הפגיעה בתיירים חרדים בנתב"ג על פי צבע הבגד הכהה. בנוסף ביקש תשובות למקרים של גירוש חזרה לחו"ל של אם ותינוקה על אף שהיו כל האישורים מאוחר יותר הציג את הדברים בפני  שרת הפנים שקד: "היו צריכים לתת לאימא ולתינוק להיכנס, הנושאי ייבדק על ידי" 

   
 ישראל אייכלר במתקפה: "רוב מסורבי הכניסה ארצה הם חרדים"
(צילום: דוברות הכנסת)
אא

במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת תקף ח"כ הרב ישראל אייכלר את התקנות החדשות לסגירת נתב"ג והציג את חוסר העקביות שלהן: "יש כאן פגיעה בזכויות אדם. לא פגיעה יחידנית אלא המונית. השבוע הגיעה אישה הזכאית לחוק השבות, יהודייה עם תינוק בן שנתיים, בעלה ישראלי. היו לה את כל המסמכים הנדרשים להיכנס ארצה. אבל התינוק שלה, שהוא מחלים, לא חוסן כמובן, כי בשום מקום בעולם לא מחסנים תינוקות. אז לא נתנו לה להיכנס. 

"הייתה שם ממש התעללות. לילה שלם היא נשארה בשדה התעופה, ולמחרת גירשו אותה ואת בנה לחו"ל. היא לא היחידה. רוב המגורשים בתקופת הקורונה היו אנשים שאמנם הם לא כהי עור, אך כהי לבוש, כלומר חרדים. ההתעללות נמשכת כבר שנתיים וחצי. אנשים חרדים מסומנים אצל הפקידים בנתב"ג והיחס אליהם עוין במיוחד. אכיפה בררנית היא תופעה בכל תקופת הקורונה. מגדירים את היהודים מחו"ל: "זרים" ואת הגויים "זכאי חוק השבות". 

"המדיניות שנקבעה כל פעם מחדש, בשם החשש מפני סכנת בריאות, חרגה מעל ומעבר לנושא הבריאות. הרי יש היום דרכים להבטיח את הבריאות. יש בדיקות, יש חיסונים, אפשר להבטיח שאף חולה לא ייכנס מחו"ל.  במקום זה בוחרים להתעלל באנשים. 

"לדוגמה, מי שבא לחתונה, רק אם הוא אח או אחות של החתן או כלה, או אבא או אימא - רשאי להיכנס. ואילו הסבא או הסבתא לא יכולים לבוא. לעומת זאת לבר מצווה כן אישרו לסבא או סבתא. מה ההיגיון? גם סטודנטים שיש להם אישורי כניסה לא נותנים להם להיכנס. ע"פ החוק צריך לתת להם. אבל בהצהרת כניסה של משרד הבריאות שממלאים - הם מקבלים לרוב צבע אדום שמשמעותו: נא להביא את המסמכים המתאימים. כתוצאה מכך חברות התעופה בעולם לא מוכנות להעלות אותם לטיסה".

ח"כ הרב אייכלר הסביר: "כשפקיד או שוטר מקבל סמכות לפגוע באזרח, יש תופעה של מדרון תלול. המחוקקים מדברים על בריאות הציבור והפקיד יכול לפרש את החוק כרצונו. הוא יכול להחליט או לעשות צרות לאנשים או לתת להם לעבור. ראיתי את זה בעיניי. אחד עובר - אחד לא. חרדים - עוצרים אותם הכי הרבה, גם מגרשים חזרה. יש לא מעט סטודנטים, תלמידי ישיבות שיש להם אישור גורשו בשנה האחרונה. אני יודע על ארבעה שגורשו ממש עכשיו".

לאחר הדיון הציג ח"כ הרב אייכלר את הדברים במליאה אל  שרת הפנים איילת שקד במהלך שאילתות לשרה. "מי נתן הוראה לאסור את כניסתה של האם והתינוק לארץ" זעק ח"כ הרב אייכלר. "מי אפשר להושיב אותה לילה שלם בנתב"ג ולשלוח אותה לחו"ל בחזרה"? 

השרה שקד השיבה כי אכן היו צריכים לאשר את כניסתה של האם והתינוק. וכי הנושא ייבדק על ידה. כך גם שאר ההבדלים שהוצגו בשאילתה.

עוד כתבות שיעניינו אותך