לאחר מאבק משפטי: הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד
הרב שי אוחיון הי"ד (צילום: באדיבות המשפחה)

חדשות

לאחר מאבק משפטי: הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את המחבל חליל דויכאת ברצח בנסיבות מחמירות של הרב שי אוחיון הי"ד ובעבירות על חוק המאבק בטרור, זאת לאחר שהודה בכתב האישום נגדו.  עו"ד חיים בלייכר מחוננו "איך הגענו למצב שיהודים נרצחים ברחובות? מדינת ישראל חייבת להילחם בטרור ובתומכיו"

   
לאחר מאבק משפטי: הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד
הרב שי אוחיון הי"ד (צילום: באדיבות המשפחה)
אא

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (ג') את חליל דויכאת ברצח בנסיבות מחמירות של הרב שי אוחיון הי"ד, וכן בעבירות על חוק המאבק בטרור. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה כנפגעי עבירה נכח בדיון.

לפי כתב האישום עבד המחבל כפועל בניין באתר בניה בעיר. ביום הפיגוע לקח המחבל סכין בעלת להב באורך 14 ס"מ שהיתה דרך קבע במטבח אתר הבנייה, והחליט להמית באמצעותה אזרח או חייל ישראלים יהודים. זאת, לדבריו, "למען פלסטין, העם הפלסטיני, מסגד אל אקצא ואללה".

המחבל יצא מאתר הבניה וצעד רגלית לצומת, שם הסתובב במשך כשעה בחיפוש אחר קורבן והזדמנות מתאימים. המחבל הבחין ברב שי אוחיון הי"ד, בעל חזות חרדית, שצעד לכיוונו.

"או אז שלף הנאשם את הסכין מכיס מכנסיו ודקר את המנוח שלוש דקירות עמוקות בחזהו". הרב אוחיון קרא לעזרה, אך התמוטט. עובר אורח שהיה במקום הבחיין במתרחש וניסה להבריח את המחבל.

רק אז הואיל המחבל להניח לרב אוחיון, שכבר היה במצב אנוש. לפי כתב האישום החזיר המחבל את הסכין המגואלת בדמו של המנוח לכיס מכנסיו והחל להתרחק בהליכה מהמקום "כשהוא אף שוקל אפשרות לדקור באופן דומה ישראלים יהודים נוספים".

דקות ספורות לאחר מכן הצליחו כוחות הביטחון לאתר את המחבל ולהשתלט עליו. הרב אוחיון הי"ד הובהל לבית החולים בילינסון, אולם נקבע מותו אשר נגרם כתוצאה מהדקירות הקטלניות שדקר אותו המחבל.

לפי כתב האישום "גרם הנאשם בכוונה למותו של אדם.. מעשה טרור כהגדרתו.. אשר נעשה מתוך מניע מדיני, דתי, לאומני או אידיאולוגי, במטרה לעורר פחד או בהלה בציבור". 

כאמור, שופטי ביהמ"ש המחוזי לוד רות לורך, דבורה עטר ועמי קובו הרשיעו  היום את המחבל ברצח בנסיבות מחמירות של הרב אוחיון הי"ד. דיון טיעונים לעונש יתקיים בעוד מספר חודשים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה כנפגעי עבירה מסר "המחבל הורשע ברצח של הרב שי אוחיון הי"ד בשל היותו יהודי. הגיע הזמן שנביט במציאות, כיצד הגענו למצב שיהודים נרצחים ברחובות הערים?! מדינת ישראל כמדינה חפצת חיים חייבת להילחם  בטרור ובתומכיו בכל דרך".

סיון אוחיון, אלמנתו של הרב שי אוחיון הי"ד, הגיבה להרשעת המחבל שרצח את בעלה.

"זה התבקש שהמחבל יודה בפשע הנתעב והמרושע שביצע. אנחנו לא מתכוונים לוותר על דבר מהעונש המירבי שהחוק מאפשר ואף יותר מזה. העונש הראוי הוא שהמחבל יירקב בכלא עד יומו האחרון ללא שום תנאים ושמשפחתו תגורש מהארץ.

היא הוסיפה, "מי שמעז לפגוע בתושבים חפים מפשע לא ראוי שהוא או מי מבני משפחתו שערבים לו יהיו זכאים להתגורר בארץ הזו. בעלי היה אדם ישר ואוהב אדם באשר הוא, בעל, אבא, בן ואח כל כך מסור, אוהב, אהוב ומאוד מאוד חסר".

עוד כתבות שיעניינו אותך