"לא מצאנו פעם אחת שיצחק גער בעשיו": הנפש הטהורה של ילדכם
(צילום: unguryanu/shutterstock)

יהדות

"לא מצאנו פעם אחת שיצחק גער בעשיו": הנפש הטהורה של ילדכם

הרב שמשון פוקס בתוכניתו מציב שוב את העובדה כי נפשם של הילדים הינה עדינה ביותר. וגם נמצא לכך ראיות במקורות: "לא מצאנו פעם אחת שיצחק גער בעשיו, הוא רק רצה להוביל אותו"

   
"לא מצאנו פעם אחת שיצחק גער בעשיו": הנפש הטהורה של ילדכם
(צילום: unguryanu/shutterstock)
אא
(צילום: unguryanu/shutterstock)

"כשילד מסתכל עליך, אין בזה שום שקר, הוא כולו טהור" (הרב שלמה קרליבך)

אין ילד רע, יש ילד שרע לו. אנחנו חייבים להרעיף על הילדים מחמאות ולחזק את הביטחון העצמי שלהם, לתת להם תחושה שהם טובים ומוצלחים בכל מה שהם עושים. התפקיד שלנו הוא לוודא שהם יגדלו בצורה בריאה וטובה בלי שריטות בנפש ובגוף, בלי אמירות שיערערו אותם ויפגמו בביטחונם העצמי. על ילד אי אפשר לעבוד, אי אפשר "לבלף" אותו, הוא מרגיש באמת מי אוהב אותו ודואג לו, מי יודע לקרוא את תוכנו, ולפגוע בנקודה הכואבת לו בתוך ליבו העדין.

ילד עם התפרצויות הוא לא ילד רע, זה ילד שלא יודע היכן לרוקן ולפרוק את כל המשקעים והקשיים שלו, לכן הוא מוציא אותם על הסביבה שלו כי הם לא באמת מטופלים לעומק משורש הבעיה. אל תכעסו על ילד כזה! אמצו אותו קרוב אל חיקכם ובדקו מה מפריע לו, מה יושב לו על הלב וכיצד תוכלו לעזור לו.

אם קשה לכם היעזרו באיש מקצוע כי לפעמים אנחנו פשוט לא יכולים לבד. מה שבטוח אל תכעסו על הנשמות הטהורות הללו! אין גרוע להורה יותר מתחושת אשמה על הורות נכשלת. אנחנו רוצים לדעת ולוודא שאנחנו עושים את המרב ולא "מחרבים" את נפשם של ילדינו הטהורים.

לשם כך אנחנו חייבים להקדיש להם מעצמנו, לנסות לבקר בתוך נפשם ולו רק לזמן מועט במהלך היום, להזדהות עימם ולעטוף אותם בחום ואהבה ללא קץ. אהבה היא המפתח להכל - היא בונה את האישיות המתהווה של האדם. לא מצאנו אפילו פעם אחת שיצחק גער בעשיו, הוא רק חיבב אותו ואהב אותו. אפילו רצה לתת לו את הברכות ולהוביל אותו לנקודה הטובה. אומנם מחשבתו של יצחק לא יצאה אל הפועל כי הקב"ה הוא מסובב כל הסיבות, "רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום", אך זו הדרך בה צריך לפעול. אתם ברי מזל! לכו חבקו את הגוזלים שלכם. ישועות לכולם.

עוד כתבות שיעניינו אותך