סגולה לבן זכר - סגולה לבנים
סגולה לבן זכר - סגולה לבנים. (צילום: Kotin/shutterstock)

סגולות

סגולה עצומה לבנים: "גם רבי חיים זאיד נולד בזכות זה"

סגולה עצומה לבנים מפי הרב שמואל זיינדברג: זו סגולה ידועה שאדם יקבל על עצמו ללמוד בכל יום קטע קצר מספרו של אור החיים הקדוש.

   
סגולה לבן זכר - סגולה לבנים
סגולה לבן זכר - סגולה לבנים. (צילום: Kotin/shutterstock)
אא

סגולה לבן זכר - סגולה לבנים
ידוע שלאור החיים הקדוש לא היו ילדים והוא השקיע את כל "כח ההולדה" שלו בכתיבת ספרו הקדוש. סגולה בדוקה ומנוסה היא ללמוד בכל יום קטע מספרו, בפרט הקטעים שמדברים על יציאת מצרים. סיפור יציאת מצרים הוא סגולה בפני עצמה לבנים וכתוב שכל אדם מחויב במצווה "והגדת לבנך", לספר את סיפור יציאת מצרים, גם למי שטרם זכה בבנים, אם יגיד את סיפור יציאת מצרים בכוונה אז יזכה גם לבנים לספר להם את זה.

לגאון מבראשוב לא היו ילדים במשך שנים. יום אחד הלך לגאון "האמרי יוסף" מספינקא, וביקש ממנו ללמוד אחרי התפילה קטע מ"אור החיים". הגאון מספינקא ביקש ממנו לשנן את אותו הקטע שלמדו יום אחר יום וכך עשה, למד את הקטע עד שהיה שגור בפיו וידעו בע"פ.

בזכות כך בסוף זכה בחסדי ה' שאשתו תיפקד ונולד להם בן. לימים, לאחר הולדת בנו, הוא שכח את אותו הקטע מ"אור החיים". בהלוויתו האדמו"ר מגור נכח ושמע מאחד הרבנים על ביקורו של הגאון אצל הגאון מספינקא ועל השינון של הקטע שנהג לומר מ"אור החיים" והאדמו"ר מגור סיפר בעצמו על כוחו של הספר של "אור החיים" הקדוש להיפקדות בפרי בטן.

מסופר גם על אדם שהגיע אל הבבא מאיר מפני שטרם נפקדו הוא ואישתו בבנים, רצה להתחיל טיפולי פוריות עם אשתו. הבבא מאיר הורה לו לוותר על הרופא וללכת אל הר הזיתים שידוע כי מסוגל לישועות גדולות בכל העניינים לא רק בזרע של קיימא ולהשתדל לקרוא קטע מ"אור החיים" הקדוש. טוב במיוחד ביום ההילולה לבקר בציון של "אור החיים" ושם ללמוד את הקטע. הדבר מסוגל לישועות גדולות. מספיק ללמוד קטע קצר מהספר. ישועות גדולות ובשורות טובות לכולם, אמן.
סגולה לבן זכר - סגולה לבנים. (צילום: Lopolo/shutterstock)

סגולה לבן זכר - סגולה לבנים - מפי הרב שמואל זיינדברג:

סגולה לבן זכר - סגולה לבנים. (צילום: Kotin/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך