האשמות שווא והסתה נגד חסידי ברסלב: לא זייפו בדיקות קורונה
(צילום: By Petrychenko Anton/shutterstock)

חדשות

האשמות שווא והסתה נגד חסידי ברסלב: לא זייפו בדיקות קורונה

בוטלו 150 מתוך 200 הזימונים לחקירה שנשלחו לחוזרים מאומן לאחר ראש השנה, בשל החשד שזייפו תוצאות שליליות לבדיקות קורונה. "מי ינקה את ההסתה החילונית נגד החסידים", תהו הבכירים החרדים

   
האשמות שווא והסתה נגד חסידי ברסלב: לא זייפו בדיקות קורונה
(צילום: By Petrychenko Anton/shutterstock)
אא

לאחר ההכפשות שספגו חסידי ברסלב בשבועות האחרונים כשבכלי התקשורת הציגו את השבים מאומן כמזייפי מסמכים, מתפרסם כי חקירתם של 150 שבים מאומן - בוטלה. הסיבה: "הבדיקה שלהם באוקראינה יצאה שלילית, וגם הבדיקה בנתב"ג יצאה שלילית".

אחרי העליהום הכבד שבוצע על חסידי ברסלב מצד כלי התקשורת בישראל אשר האשימו אותם בזיוף מסמכים בחזרתם מאומן לישראל, מתברר שוב כי מדובר בהסתה פרועה ללא שום קשר למציאות. בגל"צ מתפרסם לפני זמן קצר כי חקירתם של 150 (מתוך 200) שבים מאומן התבטלה. וזאת מפני: "הבדיקה שלהם באוקראינה יצאה שלילית, וגם הבדיקה בנתב"ג יצאה שלילית".

כזכור רק לפני שבועיים פורסמה ההודעה הבאה שתכליתה הסתת הדיון הציבורי והסתה פרועה נגד ציבור המתפללים באומן: "בהתאם להנחיית ראש הממשלה, המשרד לביטחון הפנים, משטרת ישראל והמטה לאכיפת תקנות הקורונה מעדכנים כי 117 שבים מאומן זומנו לחקירה בגין זיוף ומרמה 'והפצת מחלה, בנסיבות מחמירות'.

עוד הוסיפו בהודעה לפני שבועיים: "כל הנוחתים המאומתים יתייצבו לחקירה במשטרת ישראל בתום עשרת ימי החלמתם, לכולם יפתחו תיקים פליליים והעבירות יטופלו בחומרה". כאמור היום מתברר כי רוב החקירות בוטלו עקב בדיקות שעשו "מפיצי המחלה" באומן ובארץ ובשניהם יצאו שליליים.

כאמור, מתברר כי מדובר בהאשמת שווא כנגד ציבור המתפללים, אך כל זה לא מנע מראש הממשלה נפתלי בנט ונציגי משרד הבריאות להכפיש את החסידים ולהפיץ בכלי התקשורת כי הם "זייפנים". מיד לאחר הפרסום על ביטול החקירה של 150 מתפללים ששבו מאומן, הרשת החלה לסעור ורבים זועמים על המהירות הרבה בה שוב בחרו בממשלה להשמיץ את הציבור החרדי ולהסיט את הדיון הציבורי ממחדלי הממשלה אל ראשם של החרדים.

עוד כתבות שיעניינו אותך