ליל הפרעות הערבי: מזעזע: מחבלים הציתו תלמוד תורה ובית כנסת בלוד
צילום: ראש המכינה הרב ברק עוקבי

חדשות

מזעזע: מחבלים הציתו תלמוד תורה ובית כנסת בלוד - הָיוּ בָנַי שׁוֹמֵמִים, כִּי גָבַר אוֹיֵב

מאות ערבים תושבי לוד ירו זיקוקים לעבר שוטרים, שרפו בית כנסת וניסו להצית תחנת משטרה. יהודים שהגנו על חייהם הדפו את הפורעים עם נשק.

   
ליל הפרעות הערבי: מזעזע: מחבלים הציתו תלמוד תורה ובית כנסת בלוד
צילום: ראש המכינה הרב ברק עוקבי
אא

מאות ערבים התפרעו הלילה (שלישי) בכמה מוקדים בעיר לוד, ירו זיקוקים לעבר שוטרים, שרפו בית כנסת וניסו להצית תחנת משטרה. יהודים שהגנו על חייהם הדפו את הפורעים באמצעות ירי בנשק.

ערבי שנורה במהלך ההתפרעויות מת מפצעיו בבית החולים אסף הרופא. ערבי נוסף הגיע באופן עצמי, גם הוא סובל מפצעי ירי ומצבו בינוני.
צילום: ראש המכינה הרב ברק עוקביתושבים בלוד סיפרו: "ערבים עוברים ברחובות, מציתים מכוניות והופכים אותן, הם הציתו את בית מדרש תלמוד תורה ובית כנסת. המשטרה אומרת לנו בטלפון שהיא מודעת למקרים אבל לא נראה שלמישהו זה באמת מפריע".

מאיר ליוש, פעיל חברתי ותושב העיר, תיאר בחשבון הטוויטר שלו את הלילה הנוראי שעבר עליהם: "לפני מספר דקות הייתה כאן הפגנה עם דגלי ישראל, עכשיו הם כבר הציתו שם אש ומנסים לעלות עם ההמון על שכונת החשמונאים ברחוב שליד. הגברים בחוץ כדי לפטרל ולראות שלא שורפים להם שוב רכבים כמו לפני כמה חודשים. אבנים, אש, עשן. מדינת ישראל, מלחמה".

ליוש מנה את המקומות שהוצתו כליל: "מוזיאון הפסיפס החדש נשרף, תלמוד תורה נשרף, תחנות משטרה, המכינה הקדם צבאית, בתי כנסת רכבים ועוד – נשרפו. המשטרה בעיר, לא מספיקה. רימוני הלם – לא מספיקים. צריך הוראות פתיחה באש של המשטרה עם ירי לפלג גוף תחתון. מי שפורע במטרה לפגוע באחר – צריך למות. נקודה".
צילום: ראש המכינה הרב ברק עוקביהארגון העולמי של בתי הכנסת מביע זעזוע עמוק מהפגיעה החמורה בבתי הכנסת בערים לוד ורמלה הלילה ע"י פורעים ערבים ומגנה ומוחה בכל תוקף על הפגיעה הקשה בקודשי ישראל.

מהארגון נמסר: "התמונות הקשות של בתי כנסת מחוללים ושרופים חייבים לזעזע כל אזרח מכל דת שהיא. בתי הכנסת הם ליבה הפועם של היהדות, ובמדינת ישראל מעמדם לא פחות מסמלי שלטון. משטרת ישראל נקראת לפעול במלא כוחותיה גם למשימה זו של שמירת בתי הכנסת, ומיצוי הדין עם הפורעים".

עוד כתבות שיעניינו אותך