התהפכו היוצרות: משפחה "חרדית" התגלתה כנוצרייה ופעלה במסתור כמסיונרית
אילוסטרציה (צילום: Olivares_94/shutterstock)

חדשות

התהפכו היוצרות: משפחה "חרדית" התגלתה כנוצרייה ופעלה במסתור כמסיונרית

סערה גדולה בגבעה הצרפתית בירושלים: אברך שהיה נחשב תלמיד חכם, סופר סת"ם, וכהן "מיוחס", התברר כמיסיונר שמנהל דף כפירה בפייסבוק.

   
התהפכו היוצרות: משפחה "חרדית" התגלתה כנוצרייה ופעלה במסתור כמסיונרית
אילוסטרציה (צילום: Olivares_94/shutterstock)
אא

תדהמה: משפחה אמריקאית ידועה בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים, התגלתה כנוצרית. מסתבר שאב המשפחה הוא מסיונר ובניהולו דף פייסבוק עם כפירה נגד הדת היהודית. כשנחשף הוא הפסיק "האברך" לשלוח את הבנות שלו למוסדות חרדים ומחק את הפרסומים שלו בפייסבוק.

באתר 'בחדרי חרדים' דווח שהמשפחה מתגוררת בשכונת הגבעה הצרפתית בקהילה החרדית. הילדים לומדים במוסדות החינוך החרדים שבשכונה. לאחרונה אם המשפחה חלתה וכל הקהילה התגייסה למענה. אחרי פטירתה, הקהילה פתחה קרן צדקה ייעודית, וכולם נרתמו עבור משפחת העולים שנמצאת בישראל ללא קרובים.

בתקופה האחרונה, בעקבות פעילות עסקנים שונים, התברר שהמשפחה נוצרית ועלתה לישראל בזיוף מסמכים. אב המשפחה הודה שהמטרה שלו הייתה להתערות בקהילה החרדית ולהפיץ את דתו בין החרדים.

העיתונאי, אבי רבינא, תושב השכונה: "לאחרונה התברר שעסקנים עוקבים כבר תקופה ארוכה על הפרשה, המשפחה עלתה לישראל מארה"ב והציגו נתונים שגויים. תחילה השתקעה המשפחה בשכונת נחלאות, אך שם סיפורם נחשף והמשפחה עברה להתגורר בגבעה הצרפתית שם לא ידעו על הסיפור.

"‏סיפור מטורף. האיש הזה מסתובב בינינו בשכונת הגבעה הצרפתית. ילדיו לומדים במוסדות חרדים, מציג את עצמו כסופר סת"ם, כתב ספרי תורה ומזוזות ואף הזדהה ככהן ופדה ילדים. אשתו מתה לא מזמן מסרטן, הקהילה פתחה מגבית עבורו. לאחר תחקיר מעמיק של מספר עסקנים התברר: האיש ומשפחתו אינם יהודיים".

יוני קיימן תושב השכונה סיפר: "עד עכשיו שמרו את זה בסוד, כי לא רצו שאב המשפחה יברח שוב לשכונה אחרת, ורצו לפעול לשלול ממנו אזרחות. הבוקר, האב התחיל לטשטש עקבות וגם לא שלח את בנותיו ל'בית יעקב' ולכן החלטנו לספר זאת בשכונה, כדי שהתושבים ידעו את הסיפור האמתי ושהוא לא יברח לשכונה אחרת".

עוד כתבות שיעניינו אותך