לוכד הנחשים קיבל טלפון מניצול שואה מבוהל - ואז הוא עשה מעשה חסד אדיר
(צילום: Photo_DDD/shutterstock)

חדשות

לוכד הנחשים קיבל טלפון מניצול שואה מבוהל - ואז הוא עשה מעשה חסד אדיר

כשאבי מזרחי, לוכד נחשים במקצועו, קיבל טלפון באמצע הלילה מקשיש רועד ומפוחד, הוא מיד התייצב ועשה מעשה שריגש את הרשת.

   
 לוכד הנחשים קיבל טלפון מניצול שואה מבוהל - ואז הוא עשה מעשה חסד אדיר
(צילום: Photo_DDD/shutterstock)
אא

הטלפון של אבי מזרחי בדרך כלל לא מצלצל בשעות הלילה, ואם כן, אז רק במקרים חריגים. "זה קרה קצת אחרי חצות בלילה. אני מקבל טלפון מאדם שנשמע מבוגר מאוד, רועד מפחד ומדבר חלש: 'שלום, זה לוכד נחשים?'", מספר מזרחי וממשיך: "אני משיב בחיוב, והוא אומר: 'תגיע לפה מהר, יש לי בבית נחש'".

הקשיש ממשיך ומתאר למזרחי, לוכד נחשים במקצועו, את מה שהוא רואה. באותו רגע, מזרחי מזנק מהמיטה, מתקשר לאחד מעובדיו ומתאם עימו נקודת מפגש. "אין אפילו חצי שנייה להשתהות במפגשים מהסוג הזה, אין לאדם סיכוי - בטח לא לקשיש חלש כמו זה שדיבר איתי", מסביר מזרחי.

מזרחי הגיע לכתובת שמסר לו הקשיש, נכנס לדירה, שם חיכה לו "ניצול שואה חיוור כמו סיד, מבוהל עד עמקי נשמתו", לדבריו. "נכנסתי לתוך הדירה והיא הייתה בבלאגן נוראי, עמוסה ציוד, מה שהקשה על מלאכת הלכידה. עבדנו מספר שעות אל תוך הלילה ללכוד את הנחש, בידיעה שמחר מחכה לי יום עמוס. כשסוף סוף לכדנו את הנחש, האדון הנחמד נרגע".

לאחר שהנחש נלכד, הקשיש שאל כמה הוא צריך לשלם. מזרחי ענה "סבאל'ה, שילמו לנו". הקשיש התפלא ואמר: "אין לי אף אחד בעולם, מי שילם לך?". מזרחי הביט בו וענה ששילמו לו מהעירייה. הקשיש חייך כי גם הוא הבין שאף אחד לא באמת שילם לו.

"בדרך חזרה הביתה, חשבתי לעצמי, אם הצלחתי להחזיר לאיש המקסים הזה ששרד את השואה משהו קטן והעליתי לו חיוך על הפנים - כל זה היה שווה, למרות שידעתי שלמחרת מחכה לי יום מטורף", כתב מזרחי בפוסט שריגש את הגולשים וסיכם "אם אתם גם יכולים לעזור - אל תעשו חשבון, משמיים יחזירו לכם כפול!".

עוד כתבות שיעניינו אותך