טרגדיה ביוטה: שתי מפולות שלג התחוללו בתוך יומיים - ואחת הייתה קטלנית
(צילום: Anastasia Mazureva/shutterstock) | מפולת שלג בארה"ב

חדשות

טרגדיה ביוטה: שתי מפולות שלג התחוללו בתוך יומיים - ואחת הייתה קטלנית

רוכב אופנוע שלג פרסם לאחרונה תיעוד מצמרר של המפולת שקרתה בהרי יואינטה, שם חמישה בני אדם שרדו את התקרית בנס. לעומת זאת, מפולת שלג נוספת שארעה יממה מאוחר יותר באזור סולט לייק סיטי גרמה למותם של ארבעה.

   
טרגדיה ביוטה: שתי מפולות שלג התחוללו בתוך יומיים - ואחת הייתה קטלנית
(צילום: Anastasia Mazureva/shutterstock) | מפולת שלג בארה"ב
אא

אימה במדרונות המושלגים של יוטה אחרי ששתי מפולות היכו באזורים שונים של המדינה האמריקאית. המפולת הראשונה קרתה בהרי יואינטה, צפון-מזרח יוטה, שם קבוצת רוכבי אופנועי-שלג שרדו באורח נס את התקרית המבהילה.

אחד הרוכבים, גבר מקומי ששמו מיילס פנרוז, העלה לחשבון הפייסבוק שלו תיעוד של מפולת השלג. "צילמתי את אחי ואז הרגשתי את האדמה רועדת", הוא כתב בתיאור הפוסט. "המחשבה הראשונית שלי הייתה שזאת רעידת אדמה, אבל אז זה הכה בי – זאת מפולת שלג".

בסרטון אחד אפשר לשמוע את אחד הרוכבים צועק "מפולת!" בזמן שהשלג דוהר לכיוונם במהירות אדירה. חברי הקבוצה מנסים להימלט מהמקום, אבל זה מאוחר מדי. עד מהרה, השלג מכסה לחלוטין את רוכב אופנוע השלג והתמונה הופכת שחורה.

צפו ברוכב סקי מנסה לחמוק ממפולת השלג  - 

בסרטון אחר אפשר לראות את הרגעים שאחרי התקרית. שלג מכסה את העצים כמו גם את ציוד הרכיבה של פנרוז וחבריו. הצלם מוסיף: "מפולת עצומה עברה פה. ניסיתי להפעיל את ציוד הבטיחות של האופנוע, אבל זה לא עבד. שמעתי את האנטר, אחי, צועק, הנה הוא". בתיעוד רואים את הרוכב הצעיר קבור כולו מתחת לשלג.

פנרוז הוסיף שהמפולת גררה אותו בערך 20 מטרים מהאופנוע שלו, אבל לא קברה אותו. שלושה רוכבים נוספים היו באזור בזמן התקרית, כולם שרדו ללא פגע. לעומת זאת, באזור העיר סולט לייק סיטי, מרכז המדינה, המצב היה הרבה יותר גרוע.

מפולת שלגים נוספת התחוללה אתמול באזור מיל קריק קניון וגרמה למותם של 4 בני אדם. גורמים מהמרכז למפולות ביוטה טענו כי האירוע ככל הנראה נגרם כתוצאה מטעות אנוש, אחרי שדווח על קבוצת מטיילים שסיירו באזור הררי תלול בגובה של יותר מ-3 ק"מ מעל פני הים.

8 בני אדם נקברו תחת השלג באותו יום גורלי, 4 מהם הצליחו למצוא את דרכם בחזרה לאוויר הפתוח בעוד שהיתר מתו. זאת המפולת הקטלנית ביותר בארעה במדינה מאז 1992, אז מפולת אחרת גרמה למותם של 4 בני אדם. ארבעת הקורבנות מאסון מיל קריק קניון הביאו את מניין ההרוגים ממפולות שלג ביוטה מאז תחילת השנה ל-6 בני אדם.
צילום: Miles Penrose, פייסבוק | מפולת השלג בארה"ב

(בתמונה השמאלית האדם שנתקע בשלג כתוצאה מהמפולת, בתמונה הימנית צילום של מפולת השלג)

ארה"בשלג

עוד כתבות שיעניינו אותך