מרגש עד דמעות: הסיפור שלא סופר על יהודה בארקן ז"ל
(צילום מסך: מתוך ערוץ היוטיוב: "יהודה ברקן")

יהדות

מרגש עד דמעות: הסיפור שלא סופר על יהודה בארקן ז"ל

הרב עדיאל שפיגל בתוכניתו השבועית 'עולמות נפגשים' (בכל יום שני בשעה 21:00 עם הרב אליעזר קפלן בערוץ 2000) חושף את סיפורו המרגש של השחקן יהודה בארקן. יהודה ישב במשרד שלו ביום שישי. כולו מדוכדך מהחובות הכבדים. ואז נשמע צלצול הטלפון. צפו

   
 מרגש עד דמעות: הסיפור שלא סופר על יהודה בארקן ז"ל
(צילום מסך: מתוך ערוץ היוטיוב: "יהודה ברקן")
אא
(צילום מסך: מתוך ערוץ היוטיוב: "יהודה ברקן")

בסרטון: הרב עדיאל שפיגל מספר על שיחת הטלפון המפתיעה שקיבל יהודה בארקן

סיפור מרגש במיוחד שמלמד בעיקר על אישיותו של השחקן יהודה בארקן שנפטר לפני כחודש נחשף בערוץ 2000. 

"לאחר שסרטיו לא הצליחו כמצופה, בארקן היה חייב כספים רבים, בין היתר גם לשוק האפור. הוא נכנס לדיכאון קשה וכמעט ולא יצא מהבית. לא ענה לטלפונים, לא דיבר עם אנשים ואם כבר הוא יצא מהבית כי היה חייב הוא הלך תמיד בדרכים עוקפות. 

"יום שישי אחד כשהיה במשרד וכולו מדוכדך הטלפון צלצל. הוא התלבט אם לענות, והחליט שאם המטלפן ידבר על ענייני כסף, כמו בדרך כלל, הוא ינתק. הוא ענה ומהעבר השני נשמע קול חלש. מתברר שקוראים לו חיים והוא מבקש עזרה לכבוד שבת. אין להם כלום. יהודה מתפלא למה הוא פנה אליו, והאיש אומר שהוא משער שבגלל המעמד הבכיר שלו בתעשיית הקולנוע הוא יוכל לעזור לו. 

"יהודה היה נבוך, והתחיל לומר ליהודי הזה שגם המצב שלו קשה בצורה קיצונית. היהודי מתחנן, אולי בכל זאת. יהודה בארקן מושיט יד לכיס ומוצא שם שטר של 200 ש"ח ומחליט בתעצומות גדולות לומר ליהודי שיגיע למשרד והוא ייתן לו את הכסף. 

"היהודי מתחיל לגמגם. יהודה שואל אותו האם יש לו בעיה להגיע למשרד והוא עונה שאפילו כסף לאוטובוס אין לו. אז יהודה אומר לו: "קח מונית סיישל עד לפה, עלי. תגיד לנהג שאני אשלם. אבל מהר, עוד מעט שבת. 

"כשנכנס האיש ויהודה שאל אותו מה שלומו והוא אמר ברוך השם זה היה מכונן. פתאום הוא הבין שלמרות שאין לאיש הזה כלום הוא עדיין אומר ברוך השם. אחרי זה הוא ביקש גם מנהג המונית שייקח את היהודי חזרה לביתו- כמו מלך.

"אחרי המקרה הזה הוא החליט להזמין את הנושים ולהסביר להם את המצב שלו. להפתעתו הם הסכימו לתת לו עוד זמן. הוא ביקש 3 שנים לכיסוי החוב- והם הסכימו במפתיע."

עוד כתבות שיעניינו אותך