חדשות בארץ

שכם: צעיר חרדי הותקף בידי פלסטינים ונזקק לטיפול רפואי

לרגל ה-"יסוד שביסוד" בספירת העומר, נכנסו מתפללים בצורה מסודרת ובליווי צה"ל לקבר יוסף הצדיק. קומץ מתפללים נכנסו עצמאית וללא ליווי של צה"ל. פלסטינים תקפו צעיר חרדי

ת. כהן   
1
אא
צילום: רשתות חברתיות. (צילום: השימוש בתמונה נעשה על פי סעיף 27א בכפוף לחוק זכות היוצרים. בעל זכות היוצרים זכאי לבקש את הסרת הסרטון מ- contact@tv2000.co.il)

כניסה מסודרת לקבר יוסף הצדיק בשכם התקיימה אמש לרגל "יסוד שביסוד", יום ספירת העומר המיוחס ליוסף הצדיק בקבלה. בין הנכנסים למתחם הצדיק היו משפחות שכולות ומשפחות של פצועים, שהגיעו למקום להתפלל על יקיריהן, למען ניצחון צה"ל במלחמה ולהשבת החטופים.  

הכניסה מתקיימת כמידי שנה ביום זה על פי הכניסות המסודרות שנקבעו מטעם מועצה אזורית שומרון וכמובן בליווי צמוד של כוחות צה"ל.  

גם השנה ליוו כוחות צה"ל את הכניסה יחד עם סיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של מועצה אזורית שומרון. הביקוש  להיכנס לקבר הצדיק גבר במיוחד השנה, אלא שלא כולם הצליחו להיכנס בצורה מסודרת, וכנראה מתוך מחשבה שהצבא נוכח באזור ולכן אין סיכון ביטחוני, קומץ חסידים החליטו להיכנס על דעת עצמם למתחם. בשל כך צה"ל הפסיק את הכניסה למקום ורדף אחר הקומץ. בעקבות הכניסה העצמאית בוטלה כניסתם של 12 אוטובוסים של מתפללים יהודים למקום ברגע האחרון. צעיר חרדי שנכנס עצמאית וללא תיאום עם צה"ל, הותקף בידי פלסטינים בשכם. שוטרי הרשות הפלסטינית חילצו אותו הבוקר (שני) לאחר שלאורך כל הלילה הוא הסתתר, והעבירו אותו לידי כוחות צה"ל. הצעיר הסובל מחבלות בפניו, קיבל טיפול רפואי.  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי