נסראללה מחוץ לבונקר.
נסראללה מחוץ לבונקר. (צילום מסך מתוך התיעוד שפורסם ב"אל מנאר")

חדשות בעולם

רגע נדיר: נסראללה מוציא את הראש מהבונקר

תוך שהוא חומק מעינה הפקוחה של ישראל, יצא מנהיג חזבאללה לבקר את אמו החולה, רגע לפני מותה. "כולכם מבינים למה לא הגעתי להלוויה", רמז בטקס האזכרה על חששו מחיסול

י. נפתלי   
1
נסראללה מחוץ לבונקר.
נסראללה מחוץ לבונקר. (צילום מסך מתוך התיעוד שפורסם ב"אל מנאר")
אא

ערוץ אל מנאר הלבנוני פרסם אמש (שלישי) תיעוד חריג ונדיר של מזכ"ל חזבאללה מחוץ לבונקר. נסראללה, שמסתתר כבר 18 שנה מתחת לאדמה, יצא לראות את אמו החולה, בפעם האחרונה לפני מותה בשבוע שעבר.

בנאום שמסר בפני תומכיו בסיום ימי האבל על אמו, נהדיה ספי א-דין, הודה נסראללה למי שהגיע להלווייה - שהוא בעצמו בחר שלא להגיע אליה. "לא הייתי בגלל הנסיבות שכולכם מודעים אליהן", אמר ורמז לחשש מחיסול ישראלי אפשרי.

הוא גם ביקש סליחה בפני כל מי שחייג אליו להביע תנחומים על מות האם, אך לא ענה לו משום שהוא לא נושא עמו מכשיר סלולרי בשל מחשש שיעלו על עקבותיו. "מצטער שלא הייתי נוכח ואפילו לא עניתי לשיחות".

כזכור, בשבוע שעבר אמו, המכונה "אום נסראללה", מתה מ"מחלה קשה", כך להגדרת כלי התקשורת בביירות. בשל החשש להיחשף וההבנה כי הוא על הכוונת הישראלית, נסראללה בחר לא לשבת בימי האבל עם משפחתו ונמנע מלהיפגש עם המנחמים.

גם בהלווייתו של נשיא איראן איברהים ראיסי ושר החוץ אמיר עבדאללהיאן, שנהרגו בהתרסקות מסוק, נסראללה לא נכח. היעדרותו הייתה בולטת במיוחד לאור העובדה שכל בכירי הטרור העולמי, ממנהיגי החות'ים בתימן ועד ראשי הטליבאן וכלה בצמרת חמאס - כולם התייצבו לחלוק כבוד אחרון לנשיא ולפמליית הבכירים שנספתה.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי