לוחמינו פועלים ברצועת עזה
לוחמינו פועלים ברצועת עזה. (צילום: דובר צה"ל)

ביטחוני

המבצע בשיפא הסתיים: "השגנו את המטרות"

בתום שבועיים של מלחמה עיקשת בלב בית החולים, כוחותינו השלימו את הנסיגה ממעוז הטרור של הפלגים ברצועה

י. נפתלי   
לוחמינו פועלים ברצועת עזה
לוחמינו פועלים ברצועת עזה. (צילום: דובר צה"ל)
אא

כוחותינו השלימו הבוקר (שני) את הנסיגה מבית החולים שיפא שבצפון הרצועה. אחרי שבועיים של מלחמה מול מאות מחבלים ואבדות גם של טובי לוחמינו. בצה"ל מגדירים את המבצע כ"הצלחה חסרת תקדים". היו אפילו מי שטענו כי מדובר בשובר שוויון בפירוק גדודי הטרור של הפלגים בעזה.

במערכת הביטחון מאוד גאים על העובדה שהצליחו לפעול בצורה מדויקת ולהימנע מפגיעה בחפים מפשע. "אף חולה ואף איש צוות רפואי לא נפגע", אמר לפני מספר ימים הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, בהערכת מצב בתוך בית החולים.

לוחמינו עצרו עשרות מחבלים בכירים והרגו רבים נוספים. אתמול פורסם כי לאחר מרדף עיקש במסדרונות שיפא, הצליחו כוחותינו לחסל את אחד מחוטפי נחשון וקסמן הי"ד ומחבלים נוספים ששוחררו בעסקת שליט. גם מוחמד קוואסמה, אחד מחוטפי שלושת הנערים, נתפס.

הבכיר ביותר ששמו הותר בפרסום עד כה שחוסל במבצע הוא ראא'ד תאבת, מעשרת המבוקשים הבולטים בזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ומי שהיה מקורב מאוד ליחיא סינוואר ומוחמד דף. דובר צה"ל הדגיש כי ישנם "שמות נוצצים" נוספים שנחקרים בימים אלה בשב"כ, אך מפאת ערכם המודיעני הצנזורה עדיין אוסרת על פרסום שמם.

לצד זאת, לוחמינו הצליחו לתפוס ולתעד את שיטות ההסלקה הציניות של חמאס והג'יאהד האסלאמי. במחלקות הילדים, היולדות והחולים, כמו גם בחדרי המיון, נמצאו והוחרמו אמצעי לחימה רבים.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי