הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד, דיין בבית הדין - נרצח בפיגוע
הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד. (צילום: יעקב כהן)

חדשות בארץ

הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד, דיין בבית הדין - נרצח בפיגוע

ברוך דיין האמת: הדיין הוותיק, הגאון הרב אלימלך וסרמן הי"ד, נרצח היום בפיגוע הירי הנתעב בירושלים, שבו נרצחו שני יהודים נוספים. הרב היה בדרכו לדיון ונרצח בדם קר בידי מחבלים

ת. כהן   
הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד, דיין בבית הדין - נרצח בפיגוע
הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד. (צילום: יעקב כהן)
אא

בפיגוע הירי המחריד הבוקר (חמישי) בירושלים, נרצחו שלושה יהודים בידי שני מחבלים נתעבים. אחד מהנרצחים הוא הדיין המוערך, הגאון הרב אלימלך וסרמן הי"ד, שהיה בדרכו לדיון בבית הדין באשדוד, שם כיהן כדיין וותיק ומוכר.  

הרב וסרמן הי"ד, הוא נצר לאדמו"רי בעלזא ופרמישלאן ונחשב למקורבו של האדמו"ר מבעלזא יבל"א. הוא נולד וגדל בחיפה ולמד בבחרותו בישיבת "סערט ויז'ניץ" שבעיר. עם הגיעו לפרקו, נישא הרב לבתו של הגה"צ רבי אשר פריינד. בהמשך אף למד דיינות בכולל "הרי פישל" בירושלים, שם הסמיכו הרב יוסף כהן זצ"ל לדיינות. לפני כעשר שנים הוסמך הרב הגאון לדיינות גם על ידי הרבנות הראשית לישראל.  

בעשר השנים האחרונות שימש הרב וסרמן כדיין בבית הדין באשדוד ואף כדיין בבית הדין לענייני ממונות בירושלים. הרב נחשב לדיין וותיק ובעל ניסיון רב בפסיקה ובהוראה ובקיאות מרשימה בש"ס ובפוסקים.  

הרב הותיר אחריו משפחה לתפארת אישה, ילדים ונכדים ההולכים כולם בדרך הישר ומאדירים תורה. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.  

מטעם נשיא בית הדין הגדול הראשון לציון הרב יצחק יוסף נמסר: "אני אבל על הירצחו של הדיין הגאון רבי אלימלך וסרמן הי״ד שנרצח בידי בני עוולה הבוקר בירושלים. הגר״א וסרמן היה תלמיד חכם ומיחידי סגולה וגם לאחר שפרש לגמלאות התעקש להמשיך ולפעול למען המתדיינים. בתי הדין הרבניים יחסרו את דמותו רבת ההוד שהשפיעה אך טוב וחסד. ויה״ר שיבולע המוות לנצח ומחה ה׳ דמעה מעל כל פנים, הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו ייקום ונקם ישיב לצריו אמן."    

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי