הפסקת האש נמשכת: שמונה חטופים צפויים להשתחרר
(צילום: Anas-Mohammed/shutterstock)

חדשות בארץ

הפסקת האש נמשכת: שמונה חטופים צפויים להשתחרר

לאחר שחמאס התכוונו לשחרר שבעה חטופים ושלוש גופות נרצחים: היום צפויים להשתחרר כשמונה חטופים, כאשר חמאס מחשיבים ברשימה את שחרור שתי האזרחיות הרוסיות אמש. משא ומתן מתנהל

ת. כהן   
הפסקת האש נמשכת: שמונה חטופים צפויים להשתחרר
(צילום: Anas-Mohammed/shutterstock)
אא

הפסקת האש תימשך גם היום (חמישי), כאשר כעת מתברר כי ישראל נכנעה והסכימה לשחרור של שמונה חיים בלבד במקום עשרה, כפי שבוכם במתווה.  

כזכור, אמש שוחררו בנוסף לעשרת החטופים, שתי אזרחיות נוספות המחזיקות באזרחות רוסית בנוסף לזו הישראלית, כמחווה מצד חמאס לנשיא רוסיה פוטין על תמיכתו בפלסטינים.  

היום צפויים להשתחרר רק שמונה חטופים ישראליים, כאשר חמאס מחשיב את שתי האזרחיות הרוסיות ששוחררו אמש, בתוך הרשימה. מדובר בהסכמה מקוממת מצד ישראל, אך גורמים מסבירים כי ההסכמה לדרישות חמאס היא מכיוון שבשלב זה התנאים מאפשרים, ואילו עם חידוש הלחימה ברצועה, יהיה קשה אף יותר להגיע להסכמות עם ארגון הטרור הרצחני חמאס. 

במהלך הלילה העבירו בחמאס רשימה של כשבעה חטופים ושלוש גופות נרצחים, אך ישראל דחתה בתוקף את ההצעה ואיימה כי תמשיך בלחימה ברצועת עזה.  

המשא ומתן עם חמאס נמשך גם בשעות אלו, בתיווך קטאר, כאשר נכון לעכשיו שמונה חטופים עתידים להשתחרר ומופעל לחץ לשחרור שלוש הגופות שבהן מחזיק חמאס.      

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי