עזות מצח: מכחישי החיסונים בשורת איומים על הגר"ח קנייבסקי
(צילום: שוקי לרר)

חדשות

עזות מצח: מכחישי החיסונים בשורת איומים על הגר"ח קנייבסקי

מתנגדי חיסונים מטרידים את סביבתו הקרובה של המנהיג החרדי גדול הדור עם מכתבי נאצה, הטרדות טלפוניות, פוסטים מכפישים ברשתות החברתיות והודעות עם איומים מפורשים.

   
עזות מצח: מכחישי החיסונים בשורת איומים על הגר"ח קנייבסקי
(צילום: שוקי לרר)
אא

חרפה: מתנגדי ומכחישי החיסונים במסע איומים על מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ואנשי ביתו בעקבות קריאתו של מרן שליט"א לצאת ולהתחסן כנגד נגיף הקורונה.

על פי הדיווח ב'ידיעות אחרונות', יענקי קנייבסקי, נכדו של הגר"ח, ספג קריאות "אתם רוצחים" ו"יש דם ילדים על הידיים שלכם".

בהודעות SMS שנשלחו לבני משפחה נוספים, חלקן בשעות לילה מאוחרות, נכתב: "ימחה שמך", "נבל" ו"עמלק", בתוספת האיום המרומז "יש דין ויש דיין". לאחד מבניו של הרב נאמר בפשטות "נהרוג אותך". בן משפחה נוסף אוים: "נגיע לבני ברק ואז תבין".

העיתונאי, ישראל כהן, אמר לידיעות אחרונות: “הקריאה של ‘שר התורה’ להתחסן זכתה לקונצנזוס ציבורי ולשבחים מראש הממשלה והשרים, אבל מתברר שבשוליים תמיד יש מי שמתנגד”.

באחת ההקלטות שהתקבלה בבית הגר"ח הוצב אולטימטום, בדרישה לפרסם בשמו כי הוא דווקא מתנגד לחיסונים. "אם לא תצא הכחשה שרב חיים בחיים לא אמר 'תן כתף'... אז בסיבוב ראשון הדפים שלכם ילכו לפח הזבל, ובסיבוב השני- נחכה ונראה. זהו אולטימטום שאתם חוזרים בכם. תפסיקו לבזות את הסבא. אוסף של חלאות".

מאיר גרוס, מי שמוצג כקב”ט שאחראי על הבית ברחוב רשב”ם, סיפר הבוקר בריאיון לאולפן ynet על האיומים, ואמר כי הוחלט לתגבר את האבטחה.

“זה חמור מאוד. לא סוד שלפתחו של מרן שר התורה הגיעה גם בגל החיסונים הקודם של המבוגרים השאלה אם לחסן. בכירי משרד הבריאות הגיעו אליו והראו לו את הנתונים, את התועלת מול ההפסד והוא אמר שצריך להתחסן”, סיפר גרוס.

“יש אנשים שמנסים להלך אימים על מרן שר התורה ועל בני ביתו כדי שישנה את החלטתו בעניין החיסונים, אבל כמובן שהוא עומד בדעתו ונחוש שצריך להתחסן”.

גרוס סיפר בראיון: “אנחנו בקשר גם עם גורמי ביטחון שמעבירים לנו הנחיות כאלה ואחרות וגם עם מומחי ביטחון שנותנים לנו תובנות ומדריכים אותנו איך באמת להיערך לכל מצב חלילה שלא יהיה.

עוד כתבות שיעניינו אותך