אליהו דוד קיי הי"ד הוא הנרצח בפיגוע הירי בסמוך לכותל המערבי
(צילום: באדיבות המצלם, באדיבות הדסה עין כרם)

חדשות

אליהו דוד קיי הי"ד הוא הנרצח בפיגוע הירי בסמוך לכותל המערבי

אליהו דוד קיי, בן 26 ממודיעין, הוא האזרח שנרצח בפיגוע הירי בעיר העתיקה בירושלים. הוא עבד בכותל המערבי. הודעה נמסרה למשפחתו. וכן הפצוע הקשה מהפיגוע מאושפז בבית החולים

   
אליהו דוד קיי הי"ד הוא הנרצח בפיגוע הירי בסמוך לכותל המערבי
(צילום: באדיבות המצלם, באדיבות הדסה עין כרם)
אא

אליהו דוד קיי הי"ד, תושב מודיעין, הוא הנרצח בפיגוע הקשה בירושלים הבוקר. הוא  בן 26, עולה חדש מדרום אפריקה שעבד כמדריך ברחבת הכותל המערבי, נרצח בפיגוע הסמוך להר הבית. מותו נקבע ביחידת הטראומה בהדסה הר הצופים, לשם פונה עם פגיעת ראש קשה תוך כדי פעולות החייאה וללא סימני חיים.

הקרן למורשת הכותל המערבי פרסמה הודעה בה נכתב כי "אנשי הקרן ורב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, כואבים ודומעים על הירצחו הבוקר של אליהו קיי ה' יקום דמו, על ידי רוצח שפל בדרכו לעבודתו בכותל המערבי".

"אליהו קיי הי"ד, עולה חדש מדרום אפריקה עבד כמדריך הסברה ברחבת הכותל המערבי והאיר פנים לכל אדם, עשה מלאכתו קודש במסירות ובנאמנות. משתתפים בצערה העמוק של המשפחה", נאמר בהודעת הקרן.
אליהו דוד קיי ה' יקום דמו

בבית החולים שערי צדק נלחמים על חייו של האברך הרב אהרון יהודה אימרגרין בן ה-26, ד"ר אלון שורץ, מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, סיפר כי אימרגרין הגיע פצוע ממספר רב של יריות: "הוא הגיע במצב לא יציב ובהכרה מעורפלת. בניתוח ייצבנו את מצבו ומיד אחרי הניתוח אך עדיין נשקפה סכנה לחייו".

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הגיע לזירת הפיגוע וקיים בה הערכת מצב. בהצהרה לתקשורת אמר תורג'מן, "מדובר בפיגוע ירי. סמוך לשעה תשע הגיע מפגע ממזרח ירושלים לתוך העיר העתיקה ופתח באש לעבר עוברי אורח. החשוד פוגע בשני אזרחים בצורה חמורה, תגובתם של השוטרים היא תוך 32 שניות לאירוע שבוצע ממספר כיוונים ומנטרלים את המפגע בירי".

"לצערי שני פצועי הירי, אחד פצוע קשה ומצבו התייצב והשני נהרג. שני שוטרים נפצעו, מצבם קל. אנחנו במערך תגובה שנותן מענה לכל המעטפת בעיר העתיקה, בהר הבית ובמעגלים נוספים. זה פיגוע חמור ותגובת השוטרים מנעה תוצאה קשה יותר", דברי תורג'מן.

עוד כתבות שיעניינו אותך