הדיינים נגד השימוש בקורקינט: "מביא לכדי שפיכות דמים"
(צילום: Spic/shutterstock)

חדשות

הדיינים נגד השימוש בקורקינט: "מביא לכדי שפיכות דמים"

עוד כתבו הדיינים: "אומנם השלטונות קבעו כמה כללים לנוהגים בכלים אלו, כגון שאסור לצעירים שאינם בני 16 להשתמש בכלים אלו. אך לצערנו החוקים אינם נשמרים כלל"

   
הדיינים נגד השימוש בקורקינט: "מביא לכדי שפיכות דמים"
(צילום: Spic/shutterstock)
אא

בכירי הדיינים מבית דינו של מרן הגאון רבי ניסים קרליץ זצ"ל יוצאים היום (ראשון) במכתב חריף נגד השימוש בקורקינט חשמלי, זאת לאחר שהרב אברהם אדרת זצ"ל נהרג מפגיעת קורקינט.

בפתח מכתבם כתבו הרבנים: ״בשנים האחרונות התרבו ברחובות כלי רכב חשמליים – אופניים וקורקינט, ורבים מהמשתמשים בהם נוהגים בחוסר זהירות משווע, ובאים הדברים לכדי פגיעות בגוף בהולכי רגל, ואף כדי שפיכות דמים ר״ל, כאשר נפגע ונפטר הרה״ג רבי אברהם אדרת זצ״ל״, כותבים הדיינים הגאונים הרב שריאל רוזנברג והרב יהודה סילמן במכתבם.

עוד כתבו: ״אומנם השלטונות קבעו כמה כללים לנוהגים בכלים אלו, וכגון שאסור לצעירים שאינם בני שש עשרה להשתמש בכלים אלו. אך לצערנו הכללים אינם נשמרים כלל, והשלטונות מזלזלים בדבר ואינם פועלים לאכוף אותם. וכידוע מה שאמר רבנו הקהילות יעקב זיע״א שחייבים לשמור את כללי התנועה בהקפדה רבה, ואילו חז״ל היו מתקנים תקנות אלו היו מחמירים הרבה יותר״.

בדבריהם הפצירו: "חובה על כל המשתמשים בכלים אלו להיזהר שלא להיות מזיקים וניזוקים. ולהקפיד על כללי הזהירות, לא לנסוע על המדרכות בין הולכי רגל, ולא להידחף בין מכוניות בכבישים. ועל ההורים והמחנכים לפקוח עין, ולא לתת לילדים שאינם גדולים דיים להיות אחראים, או שאינם נוהגים באחריות הנדרשת לכלים מסוכנים אלו, להשתמש בזה. וההורים שלא יקפידו על זה ידעו כי הם אחראים, לכה״פ מוסרית על הנזקים אם יגרמו על ידי הילדים".

עוד כתבות שיעניינו אותך