ח"כ מעוז: "אחרי שממשלת בנט החריבה את הכשרות היא עוברת לגיור"
(צילום מסך מתוך ערוץ הכנסת)

חדשות

ח"כ מעוז: "אחרי שממשלת בנט החריבה את הכשרות היא עוברת לגיור"

לאחר שסיימה לעסוק ברפורמת הכשרות, הוועדה למיזמים לאומיים ושרותי דת בראשותה של חה"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) תדון השבוע ביום שלישי בנושא: "יהודים בספק? – בחינה מחודשת של הליך "בירור יהדות" בבתי הדין הרבניים", מדובר בדיון ראשון בו תעסוק הוועדה בנושאי ברור יהדות וגיור.

   
ח"כ מעוז: "אחרי שממשלת בנט החריבה את הכשרות היא עוברת לגיור"
(צילום מסך מתוך ערוץ הכנסת)
אא

"לאחר שממשלת בנט סיימה להרוס את הכשרות במדינה ישראל, הם עוברים להחריב את הגיור", אומר יו"ר נעם, חה"כ אבי מעוז (הציונות הדתית),"לצערנו הממשלה מפלגת ומשסעת את העם.

את הכשרות הממלכתית שאיחדה את העם סביב גוף כשרות ממלכתי הם הרסו, וכעת הם רוצים שכל משפחה תחזיק בספרי יוחסין. כל נגיעה בגיור תביא לפסולי חיתון, לפלגים פלגים ולשיסוע של העם. הכל זה חלק מטרוף שנאת היהדות של ליברמן, שמתבצעת מידית בידי קבלני הביצוע - אורבך, כהנא, סילמן וכלפון", הוסיף מעוז.

לדבריו "הפגיעה של ממשלת בנט ביהדות, ובזהות היהודית של המדינה היא 'אוסלו של היהדות', נפעל ככל שביכולתנו לעצור את כל המהלכים והפגיעה ביהדות, בכותל, בזהות היהודית ובביטחון של עם ישראל בארצו. ישראל חייבת ממשלה אחרת", סיים.

לדיון ביום שלישי, זימנה יו"ר הוועדה ארגונים שונים בינהם - ארגון רבני צהר, המכון הישראלי לדומקרטיה, האגודה לזכויות האזרח בישראל, עמותת עתים, המרכז הרפורמי לדת ומדינה, נאמני תורה ועבודה, ישראל חופשית, עמותת פנים להתחדשות יהודית בישראל, התנועה הרפורמית, מרכז צדק לנשים, מרכז רקמן ומוזמנים נוספים.

עוד כתבות שיעניינו אותך