מטה המאבק הזהיר את הח"כים: 4,000 משגיחים יוטלו לרחוב
צילום מתוך הכנס למשגיחי הכשרות שהתקיים. (צילום: דוברות ההסתדרות)

חדשות

מטה המאבק הזהיר את הח"כים: 4,000 משגיחים יוטלו לרחוב

ח"כ אריה דרעי אמר: “המאבק הזה הוא בראש וראשונה רוחני, כאשר הרבה גופי תורה תלויים בזה. בנוסף, מדובר כאן במאבק חברתי מהמעלה הראשונה"

   
מטה המאבק הזהיר את הח"כים: 4,000 משגיחים יוטלו לרחוב
צילום מתוך הכנס למשגיחי הכשרות שהתקיים. (צילום: דוברות ההסתדרות)
אא

יו״ר ש״ס ח״כ אריה דרעי וחברי הכנסת של ש״ס ארחו את ראשי מטה המאבק על רקע רפורמת הכשרות העולה בימים אלה

יניב שפירא יו”ר מטה המאבק ברפורמת הכשרות אמר בישיבה: ״בהמשך לפעילות הענפה של סיעת ש״ס בנושא, באנו להתריע על הרפורמה המסוכנת שתפגע קשות בכל תחומי הכשרות.

"אנחנו לא נוריד את הכיפה ולא נעניק כשרות לעסקים המחללים שבת”.  שפירא העלה את החשש הגדול המקנן בקרב אלפי משגיחי כשרות שמקום פרנסתם מוטל בספק בעקבות הרפורמה: 

“הוועד שלנו מונה כ-4,000 משגיחי כשרות בכל הארץ ועוד כ-400 עובדי מועצות דתיות ביניהם מפקחים ומנהלי מחלקות. מדובר בעובדים מסורים שבקושי מרוויחים את פת לחמם. לא ניתן להשליך אותם לרחוב ללא שום הסדר וביטחון תעסוקתי!״ 

ח"כ אריה דרעי אמר בדיון: “המאבק הזה הוא בראש וראשונה רוחני, כאשר הרבה גופי תורה תלויים בזה. בנוסף, מדובר כאן במאבק חברתי מהמעלה הראשונה, כאשר חרב מונפת על פרנסתם של אלפי משגיחי הכשרות עושים עבודת קודש ומשתכרים בשכר זעום. תנועת ש״ס מובילה את המאבק ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כדי לטרפד את הרפורמה ולדאוג לביטחון תעסוקת המשגיחים.

“בדעתי לפנות באופן פומבי ליו”ר ההסתדרות ולדרוש ממנו תמיכה מלאה למאבק החברתי הזה. לא יתכן שאלפי עובדים ‘שקופים’ על טפם ונשיהם יושלכו לרחוב ללא כל פעולות מאבק. תפקידה של ההסתדרות לתת גב לעובדים וזו חובתה בנושא זה. בנוסף, נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו, הן בצד הארגוני יחד עם רבני הערים וכן בצד ההסברתי, כדי לטרפד ככל שנוכל את נזקיה ההרסניים של הרפורמה”.

עוד כתבות שיעניינו אותך