מודעות ענק בריכוזים החרדים: לא מחוסנים מובילים גם בתמותה!
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

מודעות ענק בריכוזים החרדים: לא מחוסנים מובילים גם בתמותה

הודות להתחסנות ישנה מגמת ירידה במדדי התחלואה מנגיף הקורונה, גם השבוע פורסמו מודעות עם נתונים המלמדים על הנפטרים מהנגיף. בהשוואה בין מחוסנים ללא מחוסנים - אלו שלא מחוסנים הם הרוב המכריע של המתים מקורונה.

   
מודעות ענק בריכוזים החרדים: לא מחוסנים מובילים גם בתמותה!
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

הפרסום הינו המשך לקמפיין שהציג את נתוני התחלואה בנגיף, עם השוואה בין מחוסנים לאלו שאינם, כאשר המסר המרכזי הוא "לא להתחסן - זה להמר על הבריאות שלכם".

על פי הנתונים המתפרסמים 75% מהנפטרים מתחת גיל 60 לא היו מחוסנים כלל, 22% מחוסנים באופן חלקי עם 2 מנות חיסון ורק 3% מהנפטרים חוסנו ב-3 מנות חיסון.

אלו נתונים דרמטיים לאור העובדה כי בישראל חיים 4.97 מליון נפש בגילאי 12-60, כאשר רק 695,000 מתוכם לא התחסנו כלל, ולמרות זאת, רוב מובהק של התמותה הוא מקרב אוכלוסיית הלא-מחוסנים.

גם בקרב הנפטרים בגילאי 60 ומעלה, הנתונים מדברים בעד עצמם כאשר 57% לא היו מחוסנים כלל, ורק 30% מחוסנים חלקית ב-2 מנות ו-13% בלבד הספיקו להתחסן באופן מלא.

גם כאן מדובר בנתון מדהים לנוכח העובדה שבישראל יש 1.49 מיליון איש בני 60 ומעלה. כאשר בסך הכל 65,000 מתוכם לא התחסנו כלל ובכל זאת רוב מובהק של התמותה הוא מקרב אוכלוסיית הלא-מחוסנים.

"להתחסן זה לציית לדעת תורה, להתחסן זה לשמור על הבריאות, זה לסייע לכולנו לשמור על השגרה ולהתחסן זה לחיות. לא להתחסן זה להמר על החיים שלכם" נכתב בקמפיין המתפרסם בתקשורת החרדית.

המטה החרדי: "לשמחתנו ניכר שיפור בקצב ההתחסנות במגזר החרדי,  בין היתר הודות לנתונים הברורים המתפרסמים - שלא מותירים כל ספק ליעילות וחשיבות החיסון, אל מול הפרסומים הכוזבים שמנפקים מתנגדי החיסון. הצגת הנתונים בשקיפות מלאה חשובה במיוחד, ומספקת תמונת מצב חד-משמעית לפיה החיסונים מונעים תחלואה קשה ול"ע אף מקרי מוות".

הקמפיין מתפרסם בעיתונות, ברדיו, באתרים, ועל גבי לוחות המודעות בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ.

עוד כתבות שיעניינו אותך