20 שנה אחרי הפיגוע המחריד: האחים סחיווסחורדר פגשו את המצילים
הפיגוע בסבארו, 2001 (צילום: אבי אוחיון, לע''מ)

חדשות

20 שנה אחרי הפיגוע המחריד: האחים סחיווסחורדר פגשו את המצילים

20 שנה אחרי הפיגוע המחריד, המפגש המרגש התקיים בחדרי הלידה בשערי צדק באירוע הקדשת חדר לידה לזכר בני המשפחה שנרצחו

   
20 שנה אחרי הפיגוע המחריד: האחים סחיווסחורדר פגשו את המצילים
הפיגוע בסבארו, 2001 (צילום: אבי אוחיון, לע''מ)
אא

20 שנה לפיגוע הנורא במסעדת סבארו במהלכו נרצחו הוריהם ושלושה מאחיהם, האחים חיה, ומאיר סחיווסחורדר, שעדיין זוכרים את הרגעים הקריטיים במהלכם עולמם התהפך עליהם, סגרו השבוע מעגל בחדרי הלידה של המרכז הרפואי שערי צדק, בהפיכת השכול לחיים בטקס מרגש להקדשת חדר לידה לזכר בני משפחתם שנרצחה. אף עין לא נותרה יבשה עם רגע הסרת הלוט ותמונת האם, צירה הי"ד שנרצחה בפיגוע על רקע חדרי הלידה – התקומה. 

הצוות הרפואי במרכז הרפואי שערי צדק שליווה את בני המשפחה מרגע קבלתם לטיפול ראשוני בקמפוס בית החולים, ובהמשך טיפול ובשיקום בשערי צדק, סגר אף הוא מעגל במפגש מרגש עם האחים לראשונה מזה 20 שנה.

טקס ההקדשה בהשתתפות בני משפחת סחיווסחורדר נערך במעמד, מנכ״ל המרכז הרפואי, פרופ׳ עופר מרין, צוות אגף אם ויילוד ע״ש הוברפלד במרכז הרפואי שערי צדק, הנהלת בית החולים והצוות שטיפל בבני המשפחה מיד לאחר הפיגוע.

חנה סמג'ה, אחות בשערי צדק, אז הייתה אחות ראשית במיון בבית חולים ביקור חולים הממוקם כ-200 מטר ממקום הפיגוע, לקחה חלק במתן טיפול ראשוני בפצועי הפיגוע. "אני עוד זוכרת את קול הפיצוץ. זה אירוע שהתרחש זמן לא רב לאחר אסון וורסאי שגם שם לקחנו חלק נכבד בטיפול במספר רב של פצועים בזמן קצר. לפגוש אותם היום, דווקא כאן במעמד זה מעניק תחושת סיפוק גדולה". 

״נחמה אשתי היא מיילדת בבית החולים והיא בעצמה ילדה בשערי צדק, גם אחותי חיה ילדה בבית החולים. במשך השנים רצינו להודות לצוות ואנחנו מאד מעריכים ומודים לבית החולים על הזדמנות להנציח את אמא הי"ד ואת יתר המשפחה בחדר הלידה הטבעי". אמר מאיר סחיווסחורדר בטקס.

פרופ' עופר מרין, מנכ"ל שערי צדק: "20 שנה עברו מאז הפיגוע מהקשים ביותר שידעה העיר ירושלים. שערי צדק לקח חלק משמעותי בקליטת פצועי הפיגוע ועבור הצוות זוהי גם סגירת מעגל. אין דרך טובה יותר להנציח את זכרה של המשפחה מאשר לצרף את ההקדשה ליצירת חיים. אני מחזק את ידכם ורוצה להודות לכם בשמי ובשם צוות בית החולים על תרומתכם".

פרופ׳ יונתן הלוי, נשיא שערי צדק, לשעבר מנכ״ל המרכז הרפואי שערי צדק, "מתבקש לומר שאתם סוגרים מעגל היום עם מרכז הלידה הגדול בארץ, ובו נולדים למעלה מ- 22,000 תינוקות בשנה, אני מודה לכם על תרומתכם לשערי צדק ועל החלק שאתם לוקחים בהבאת חיים לעולם".

"נחמה וחיה שילדו כאן בשערי צדק והביאו חיים מסמלות עד כמה חשוב ומרגש האירוע היום. התרומה המיוחדת של מאיר ונחמה מרגשת אותנו עד מאוד ואין ספק שתרומה מסוג זה היא סגירת מעגל גם בעבורנו". הוסיף פרופ' ארנון סמואלוב, רופא בכיר באגף אם ויילוד בשערי צדק.

עוד כתבות שיעניינו אותך