דרעי במתקפה: "רוצים לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של ישראל"
באדיבות המצלם

חדשות

דרעי במתקפה: "רוצים לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של ישראל"

מתקפה חריפה של יו"ר ש"ס אריה דרעי נגד הפגיעה במערך הכשרות בישראל: "לא לחינם הראשון שברך על הרפורמה הוא הח”כ הרפורמי גלעד קריב, או חובב הכשרות ליברמן שהתהדר בכך שהוא אוכל חזיר"

   
דרעי במתקפה: "רוצים לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של ישראל"
באדיבות המצלם
אא
באדיבות המצלם

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי יצא למתקפה נגד הכוונה לשנות את פני היהדות בישראל.

"יש כאן מגמה לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של מדינת ישראל, אמר ח"כ דרעי בישיבת סיעת ש"ס. כמו שיש רפורמים בארה”ב, יש רפורמים גם בארץ, שאולי הולכים עם כיפה אבל רוצים לכונן דת חדשה, מנותקת מהרבנים המסורתיים".

"לא לחינם הראשון שברך על הרפורמה הוא הח”כ הרפורמי גלעד קריב, או חובב הכשרות ליברמן שהתהדר בכך שהוא אוכל חזיר. שעושה קידוש בליל שבת וגם מעשן סיגר. זו היהדות החדשה שהם רוצים להביא לכאן". 

"כמו שאיש לא היה מעלה על דעתו לחולל רפורמה במערכת הבריאות בלי להתייעץ עם רופאים ומומחים, כך גם בכשרות, יש מועצת הרבנות הראשית שהיא על פי חוק מייצגת את הרבנות במדינת ישראל ושר הדתות פועל במכוון נגד מועצה זו".  

"הראשל”צ הרב יצחק יוסף שזועק במר ליבו נגד הרס הכשרות, והשר בשיא החוצפה מייחס לו “אינטרסים אישיים” של בד”צ בית יוסף. זה מעיד על בורותו המוחלטת של השר כהנא שהרפורמה שלו תחזק את הבדצ”ים ותחליש את הרבנות". 

"אנחנו דואגים רק לציבור הרחב שרוצה כשרות והעריך את תעודת הכשרות של הרבנות, ומעתה גם חנות שמחללת שבת תקבל תעודה".

"ייפתח כאן שוק פרוע של כשרויות לשליש ורביע.  לא שמים לב שליברמן מעבר לכל מה שלקח לעצמו, לקח גם את “נתיב” שהפך להיות סניף של ישראל ביתנו, כאשר 70% מהעולים מברה”מ ב-10 שנים האחרונות אינם יהודים. המטרה להביא לכאן התבוללות כחלק מאיבוד הזהות היהודית של המדינה".

עוד כתבות שיעניינו אותך