ח"כ אייכלר בכנסת: "שנאת ברסלב ושנאת חרדים זו אנטישמיות"
צילום: ערוץ הכנסת

חדשות

ח"כ אייכלר בכנסת: "שנאת ברסלב ושנאת חרדים זו אנטישמיות"

ח"כ הרב ישראל אייכלר בכנסת על אנטישמיות בקורונה: "שנאת חסידי ברסלב ושנאת חרדים 'לפי מה שהם' זו אנטישמיות"

   
ח"כ אייכלר בכנסת: "שנאת ברסלב ושנאת חרדים זו אנטישמיות"
צילום: ערוץ הכנסת
אא
צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ הרב ישראל אייכלר נאם במליאת הכנסת ואמר: "שוב עולה חוק הקורונה: כולם מזכירים מה שאמר יאיר לפיד שאנטישמיות זה שנאת הזר בלבד. "מי ששונא אחרים, בגלל מה שהם, הוא אנטישמי". אנחנו יודעים שאנטישמיות היא שנאת יהודים. שנאת עולם לעם עולם. לא יעזור לנו שום דבר. מחבל שעולה לאוטובוס לפוצץ ילדים, זה בגלל שהם יהודים ולא בגלל שנאת זרים. 

"גם במאבק בנגיף הקורונה, ראינו שיש שנאה ליהדות וליהודים לא רק בתפוצות אלא גם ובעיקר בארץ. בכל הגלים הראשונים, הייתה הסתה אנטישמית נוראה נגד החרדים, שהם "מפיצי מחלה" ועשו סגרים סלקטיביים, בגלל מה שהם. שלחו עיתונאים לבדוק את "ועדת החריגים" בנתב"ג והציגו את החרדים כחיידקים הפולשים לארץ.

מפלגה אנטישמית הראתה תמונות של חרדים נוהרים לארץ תחת הכיתוב, "החריגים באים". היום אף אחד לא הולך לבדוק מי הם החריגים שנוסעים למדינות האדומות בהם רוסיה ומקסיקו ואחרים. לא בודקים מי כן מקבל אישור ולמה ומי לא. לפני חצי שנה סגרו את ועדת החריגים. עכשיו פתחו אותה, בלי ביקורת. קיימת ממש רדיפה נוראה של יהודים שרצו לבוא לארץ, בשם סכנת הקורונה. 

"בתשעה באב ראו עשרות אלפי אנשים יוצאים בנתב"ג למדינות מסוכנות ומה אמר שר האוצר היום: יש חשש שיסעו לאומן בעוד חודש וכבר צריך לתת את הדעת נגד זה. שנאת חסידי ברסלב ושנאת חרדים לפי מה שהם, זאת אנטישמיות. לא תמיד אנטישמי היה גוי. אני דורש משר הבריאות אל תעשו אפליות בנושא הקורונה נגד יהודים, "על פי מה שהם".

עוד כתבות שיעניינו אותך