השתתף בהכנסת ספר תורה, ונרצח בדם קר ע"י פורעים פלסטינים - יגאל יהושע הי"ד
(צילום: באדיבות המשפחה)

חדשות

השתתף בהכנסת ספר תורה, ונרצח בדם קר ע"י פורעים פלסטינים - יגאל יהושע הי"ד

בבית החולים אסף הרופא נקבע היום מותו של יגאל יהושע (56),שנפצע קשה בשבוע שעבר לאחר שעבר לינץ' אכזרי על ידי ערבים בלוד.

   
השתתף בהכנסת ספר תורה, ונרצח בדם קר ע"י פורעים פלסטינים - יגאל יהושע הי"ד
(צילום: באדיבות המשפחה)
אא

יגאל יהושע, תושב לוד שהותקף קשות על ידי ערבים בעיר, נפטר היום (שני) מפצעיו. יהושע בן ה-56 נפגע לפני ימים אחדים מלבנה בראשו ופונה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא.

יצוין כי בעת הפוגרום בעיר לוד, הייתה המשטרה עסוקה בעיקר סביב הנעשה בראשון לציון שם נפלה רקטה ראשונה בסבב הלחימה הנוכחי. ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה ובה נכתב: "אני משתתף בצער משפחתו של יגאל יהושע שנרצח בלינץ' שבוצע על-ידי פורעים ערבים בלוד. נבוא חשבון עם כל מי שהשתתף ברצח הזה. אף אחד לא יימלט מעונש. יהי זכרו של יגאל ברוך ונצור בליבנו תמיד".

יהושע, תושב שכונת גני אביב בעיר, הותיר אחריו אשה ושני בנים - בן 8 ובן 22. הוא עבד כחשמלאי וסייע רבות לקשישים ולניצולי שואה.

אפי יהושע, אחיו של יגאל, סיפר כי הוא נפגע בזמן שהיה בדרכו הביתה, "על ידי פורעי חוק ערבים שעשו עליו לינץ' אכזרי ביותר, פגעו בו בראשו על אף שהצליח לברוח מהם, ונתקע בנשמותיו האחרונות ליד ביתו. הוא התמוטט כשיצא מהרכב, ותושבת המקום שראתה אותו הזעיקה את האמבולנס. מאותו יום הוא לא הצליח להתאושש ולא נתן לנו אות חיים".

"תושבי לוד היהודים והערבים הכירו אותו, ידעו שהוא זה שמתקן ועוזר וזה שמסייע לכל אדם שמבקש ממנו עזרה. הוא היה נחלץ לעזרה לכל דבר ועניין והוא היה שמח לעזור. תרומת האיברים הייתה המשאלה שלו, המוטו שלו - קודם כל לחיות ואם כבר לא חיים, אז לתת חיים לאחרים".

אירנה אשתו של יגאל סיפרה בשיחה עם N12 על אותם רגעים בו הבינה כי בעלה נפגע במהומות בעיר. "דיברתי איתו 20 דקות או חצי שעה לפני האירוע. הוא היה בטקס הכנסת ספר תורה באחד המושבים ליד רמלה", הסבירה. "הוא אמר לי שהוא מחכה לברכה של הרב ושהוא יחזור מיד הביתה - אני אפילו לא דאגתי כי זה היה ממש סמוך לשכונה שלנו".

"הוא הספיק לנהוג עד הבית, הוא אפילו ניסה לחנות, אבל הוא פגע בכמה רכבים", גוללה אירנה את הרגעים בהם הבינה כי בעלה נפגע, "השכנים ישר ירדו למטה והזמינו לו אמובלנס, אבל הפגיעה הייתה קשה מידי. כשפתחתי את הדלת ליד הנהג לא ראיתי שום פגיעה, אבל רק כשעברתי לצד של הנהג ראיתי את החלון מנופץ ואת החולצה שלו ספוגה בדם".

עוד כתבות שיעניינו אותך