תערוכה מפעימה נחשפת לראשונה בסמוך לרחבת הכותל המערבי
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

חדשות

מיצג נדיר ומרגש נחשף לראשונה בסמוך לרחבת הכותל המערבי

אחרי שנתיים של עבודות טכנולוגיות, תוכן ופיזיות, ולרגל יום ירושלים תשפ”א – הקרן למורשת הכותל המערבי תשיק באופן רשמי את מרכז ‘שרשרת הדורות’ – מיצג מרגש ומיוחד בסמוך לרחבת הכותל המערבי.

   
תערוכה מפעימה נחשפת לראשונה בסמוך לרחבת הכותל המערבי
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)
אא

העבודה על מרכז זה כוללת יצירת תוכן איכותי, שילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וייחודיים והקמת חללי ביקור במטרה להפוך את הביקור במיצג לחוויה אישית בלתי נשכחת.
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

המרכז מייצר חוויה תת-קרקעית ייחודית בסמוך לכותל המערבי שמחולקת ל-6 חללים מרכזיים. זה בעצם מסע מרגש ומחבר באמצעות טכנולוגיה ייחודית ומתקדמת שמוצגת על ידי הזמר והיוצר אביתר בנאי עם עיבודים מוזיקליים של אסף אמדורסקי.(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר: “אנו נרגשים לפתוח את אתרי מנהרות הכותל לציבור הרחב ושמחים על הביקוש הגדול, לאחר שנה שבה ההמונים התחברו בעיקר מרחוק. אנו גאים להשיק את מרכז שרשרת הדורות החדש ומזמינים את הציבור לקחת חלק במסע של העם היהודי לאורך הדורות עד היום ממש ולחוות את החוויה המרגשת העוברת ממשפחה למשפחה ומדור לדור- במקום המשמעותי ביותר לעם היהודי.

(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

“הקרן השקיעה מאמצים רבים במטרה לייצר תוכן איכותי המחבר כל מבקר באשר הוא אל מורשת הכותל ואל שרשרת הדורות של העם היהודי. לאורך השנים פיתחה הקרן תכניות ואתרי תיירות שונים ומיוחדים, המעניקים למבקרים חוויה חושית, מעצימה וחיבור רגשי יוצא דופן.
(צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

“המוטיבים המרכזיים המלווים את המרכז והחוויה הם: אמונה, אחריות, תקווה וזיכרון – אשר ליוו את העם היהודי לאורך ההיסטוריה ושמרו אותו בתהפוכות גורלו. בחדר הראשון נפגוש את אברהם אבינו אב האומה אשר העניק לנו את האמונה, את האחריות העניקו לנו בני ישראל אשר הפכו ל’עם’ בארץ ישראל, בחדר החורבן נפגוש את התקווה, בחדר הכיסופים את הזיכרון ואת השואה. לסיכום החוויה והחיבור האישי לסיפור, עמודי יצירת הזכוכית, שליוו אותנו לאורך החוויה יהפכו לעמודי האמונה, האחריות התקווה והזיכרון וביניהם יוקרנו תמונות המבקרים, שצולמו בכניסה כחוליה הבאה בשרשרת הדורות היהודית”.

עוד כתבות שיעניינו אותך